Avcı, açıklamasında sadece genel başkanlık seçimi sonuçlarına değil, aynı zamanda İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasındaki ittifakla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Avcı; “Bizim isteğimiz temelimiz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı örgütü olarak biz kendi adayımız ile yolumuza devam edeceğiz. Bunu da Polatlı kamuoyunun bilmesini istiyorum.” Dedi.

AVCI: İNANMIŞ BİR KALABALIK TOPLULUĞU VARDI

CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Cumhuriyetimizin ve CHP partimizin ikinci yüzyılın ilk aylarında 38. Olağan kurultayımız Demokrasi şöleni havasında geçti. İnanmış bir kalabalık topluluğu vardı. Bu demokrasi açısından çok önemliydi. Partimiz açısından önemliydi. 2010 yılından beri görevde bulunan önceki dönem genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu 13 yıl boyunca ülkesi ve partisi için mücadele ederek ana muhalefet lideri olarak görevini en iyi şekilde yapmıştır. Demokrasi insan hakları, temel hak ve özgürlükler noktasında diğer taraftan sayın Türkiye sorunlarını gündeme getirirken Kemal Kılıçdaroğlu ne dediyse mevcut siyasi iktidar az da olsa bunları gerçekleştirmiştir. Örneğin Asgari ücret konusunda söylenilen genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun söylediği oraya bir iyileştirme yapıldı. Yine elektrik faturalarında TRT Payının kaldırılmasıyla ilgili etkili rol üstlendi. Yine önemli konulardan bir tanesi Taşoren, kısmen hayata geçti. Biliyorsunuz 3600 ek gösterge ile ilgili, bunun olabileceğiyle ilgili söylentiler vardı. Bu 3600 ek göstergeyi de genel başkanımız tarafından söylemlerinden dolayı bunları hükümet yapmak zorunda kaldı.”

CİDDİ ANLAMDA ANA MUHALEFET GENEL BAŞKANI OLARAK YÜRÜTMÜŞTÜR

“Diğer tarafta biliyorsunuz dini bayramlarda asgari ücret tutarında, bir emekli maaşı tutarında emeklilerimize dini bayramlarda ikramiye verilmesiyle ilgiliydi. Tabi bu konuda biliyorsunuz o günkü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek vardı görevde. Eğer bu gerçekleşirse Cumhuriyet Halk Partisi’ne bende oy vereceğim dedi. Ama az da olsa o dönem 1000 TL yaptılar ve akabinde 100 TL artış ile 1100 TL yaptı. Tabi ana muhalefetlerin görevi de bunlardır. Dolayısıyla ciddi anlamda ana muhalefet genel başkanı olarak yürütmüştür. 450 km Ankara’da İstanbul’a Adalet yürüyüşü yaptı. Bu çok önemliydi. Siyasi iktidarı ciddi anlamda zora sokmuştu. Genel Başkanımızın Sayın Kılıçdaroğlu’nun belki Türkiye tarihinde yoktur ama Çubuk’ta, Artvin’de biliyorsunuz linç girişimine uğrayan tek liderdir. Dolayısıyla bu linç girişiminin sebepleri vardır tabi. Türkiye’nin sorunlarını gündeme getirdi.”

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN ÖZGÜR ÖZEL’İN EMRİNDE OLACAĞIZ

Polatlı Ziraat Odası Polatlılı Muhtarlara ÇKS Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi Polatlı Ziraat Odası Polatlılı Muhtarlara ÇKS Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

“Bu anlamda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamında sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. Seçilen yeni genel başkanımız Sayın Özgür Özel’e, parti meclisine, YDK ve MYK üyelerine ve önümüzdeki dönem veya bu hafta başlarında burada MYK üyeleri seçilecek ve bu seçimden sonra ülke sorunlarıyla ilgili ciddi anlamda bir çalışma başlayacaktır. Partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilen genel başkanımız Sayın Özgür Özel’e ve ekibine sokakta gelen talepler oldukça olumlu. Bu vesileyle bizler ilçe örgütü olarak yeni seçilen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in emrinde olacağız. Yerel seçimlere giderken bir enerji olacaktır. Toplumda bir değişim beklentisi vardı. O beklenti delegelerimizin kararıyla gerçekleşti. Delegelerimize bu açıdan teşekkür ediyoruz ve kararlarına saygı duyuyoruz. Şimdi önümüzde ciddi anlamda bir seçim yaşayacağız ve bu seçimle ilgili il başkanlığımız ve genel merkezimizin istişaresiyle bizleri de bilgilendirerek yerel seçimde ciddi anlamda bir çalışma yapılacağını ilk başkanımız zaten startı verdi. Biz 11 büyükşehir belediyemizi koruyarak yeni ekiple, yeni vizyonla, yeni heyecanla önümüzdeki 31 Mart 2024 seçimlerinde bu 11 büyükşehir belediyemizi koruyarak üzerine daha büyükşehirler ilave ederek inşallah en iyi şekilde buradan çıkacağımızı düşünüyorum. Umudumuz da var. Toplumun beklentisi de bu yönde. Bu değişim o açıdan gerçekten toplumda gelen bilgiler, telefonlar, partimize uğrayan sadece Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni değil diğer siyasi parti seçmenleri de bu anlamda memnun olduklarını söylediler. Tekrar parti meclisine, YDK üyelerine, başta genel başkanımız Sayın Özgür Özel’e başarılar diliyorum. Tekrar partimize, memleketimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

KAMUOYUNDA FARKLI FARKLI SPEKÜLASYONLAR VAR, ALGILAR VAR

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ittifakı hakkında açıklama yapan CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı şu ifadelere yer verdi; “Biliyorsunuz 28 Mayıs itibariyle Millet İttifakı dağıldı. Şu an herhangi bir ittifak yok. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener bu anlamda 81 ilde adaylarımızı çıkaracağız diye bir açıklama yapmıştı. Tabi yeni Genel Başkanımız Özgür Özel bu konuyla ilgili özellikle Ankara ve İstanbul’la ilgili diğer illerle ilgili Meral Hanım’la görüşecek mi, tekrar birleşecek mi, ittifak noktasında değil de birleşme noktasında bir şeyler olur mu şu an çok erken. Ama beni rahatsız eden bir tek konu var. Şimdi kamuoyunda farklı farklı spekülasyonlar var, algılar var. Bu da nedir? İşte başka bir siyasi parti farklı bir siyasi partinin biz Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşiyoruz Polatlı’da. Aday bizim olacak. Cumhuriyet Halk Partisi bizi destekleyecek veya başka soru başka siyasi partiden bir arkadaşımız gelip Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olacak ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday olacak diye. Bu söylemler tamamen asparagas haber. Bu konuyla ilgili ne ilçenin görüşü var. Ne il başkanlığımızın bir görüşmesi oldu ne de önceki dönem genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ne de şu an ki mevcut yönetimde herhangi bir görüşme olmamıştır. Bunu da Polatlı kamuoyuna duyuruyoruz.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

“Cumhuriyet Halk Partisi’ne aday adayları ve arkadaşlarımız var. Şu anda üç tane aday adayı arkadaşlarımız var. Belki bu sayı çoğalabilir. Cumhuriyet Halk Partisi kendi logosuyla kendi adayıyla seçime gidecektir. Aday adaylarımız dediğim gibi var. Bu yöntemi nasıl olur şu an söylemek çok erken. Bu konuyla ilgili dediğim gibi il başkanımız bu konuya start verdirirler. Bunun için belki bir anket olur belki bir ön seçim olur. Bu yöntem belli olduktan sonra üç aday adayımız içinde bir tane adayımız belirlenecek ve bu adayımız ile biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yolumuza devam edeceğiz. Ama adayımız Cumhuriyet Halk Partili olacak. Bunu da Polatlı kamuoyunun bilmesi lazım. Aday adaylarımız vardır. Biz kendi adayımız ile kendi logomuzla seçime gidiyoruz. Öbür türlü başka bir alternatifimiz olursa genel merkezimizle görüşürüz, il başkanımızla görüşürüz. Bizim isteğimiz temelimiz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı örgütü olarak biz kendi adayımız ile yolumuza devam edeceğiz. Bunu da Polatlı kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ