İpek Kıraç hangi şirketin sahibi? İpek Kıraç evlatlık mı? Kıraç Türkiye'nin kaçıncı zengini? İpek Kıraç bekar mi? İpek Kıraç hangi şirketin sahibi? İpek Kıraç evlatlık mı? Kıraç Türkiye'nin kaçıncı zengini? İpek Kıraç bekar mi?

31 Mart yerel seçimler yaklaşırken partilerin de belediye başkan aday adayları açıklanmaya devam ediyor. CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Veli Ağbaba oldu. Veli Ağbaba merak edilen adaylar arasında. Peki, CHP Malatya Belediye Başkanı Adayı Veli Ağbaba kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? Sizler için araştırdık. İşte detaylar…

CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI VELİ AĞBABA KİMDİR?

Veli Ağbaba, 1968 yılında Malatya’da doğmuştur. 1989 Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme Bölümünden mezundur.

Ağbaba, üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Öğrenci Derneği kurucu ve yöneticiliği görevini üstlenmiş ve Eskişehir Halkevi'ne üye olarak öğrenci gençlik hareketinin içinde bulunmuştur.

Ağbaba, 1993 yılında Sosyaldemokrat Halkçı Parti'ye (SHP) katılmış ve 1994 Türkiye yerel seçimleri'nde Malatya Belediye Meclis Üyesi seçilerek Türkiye'nin en genç Belediye Meclis Grup Başkanı olmuştur.

Ardından, CHP İl Saymanlığı, İl Eğitim Sekreterliği ve kurultay delegeliği görevlerinde yer almıştır ve 1999 Türkiye yerel seçimlerinde CHP il başkanı seçilmiştir.

2002 Türkiye genel seçimleri'nde ise CHP milletvekili adayı olan Ağbaba daha sonra 2007 Türkiye genel seçimleri'nde ise CHP Malatya milletvekili aday adayı olmuştur.

2003-2005 yılları arasında CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeliği ve 2004'te CHP Seçim Komitesi Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Ağbaba, 2011 Türkiye genel seçimleri'nde ise delege bazında ön seçimle 1. sıra milletvekili adayı oldu ve seçildi.

Ağbaba, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde CHP'den 28. Dönem Malatya Milletvekili seçilmiştir ve aynı zamanda CHP Parti Meclisi ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesidir.

VELİ AĞBABA KAÇ YAŞINDA NERELİ?

CHP Malatya BB Adayı Veli Ağbaba, 1968 doğumludur ve 2024 yılı itibarıyla 56 yaşındadır. Ağbaba, aslen Malatyalıdır.