MHP lideri Bahçeli'den kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı’na ziyaret MHP lideri Bahçeli'den kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı’na ziyaret

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen ve sıklıkla muhalif isimlere yönelik sert açıklamalarıyla tanınan gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile TBMM'de gerçekleştirdiği görüşme kamuoyunda geniş yankı buldu.

Karagöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP lideri Özgür Özel'i makamında ziyaret ettiğini ve görüşmenin oldukça samimi ve kibar bir atmosferde geçtiğini belirtti. Karagöz, bu buluşmanın sadece siyasi değil, aynı zamanda Türk politikası adına umut verici adımların atılacağına işaret etti.

Chp Lideri Özel'den Tepkilere Cevap 'Kapıdan Çevirecek Halimiz Yok'

Ancak, Karagöz'ün CHP lideri ile gerçekleştirdiği bu görüşme, özellikle sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Karagöz'ün daha önceki açıklamaları ve muhalif isimlere yönelik hedef göstermeleri, Özgür Özel'in bu buluşmayı kabul etmesini eleştiri oklarının hedefi haline getirdi.

Konuyla ilgili olarak Halk TV'de İsmail Küçükkaya'ya konuşan Özgür Özel, "Nikah davetiyesi için uğradı, kapıdan çevirecek halimiz yoktu. Bu yerel seçim döneminde pek çok CHP'li belediye başkanını da yayınlarına aldı" diyerek kendini savundu.

Taha Hüseyin Karagöz, daha önce 2022 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir restoranda eşi Dilek İmamoğlu ile yemek yediği anlara ilişkin gizli çekilmiş bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşmış ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedef alan ifadeler kullanmıştı.