CHP HEYETİNDEN HEM KUTLAMA HEM ZİYARET!

Bu haber 14 Mayıs 2020 saat 9:40 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve heyeti, Engelliler haftası ve Dünya Hemşireler Günü olması sebebiyle kutlama mesajı yayınlamanın yanında ziyaret gerçekleştirdi.

FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

İlk Olarak ‘’ Dünya Engelliler Haftası ‘’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bilal Haşim Avcı şu açıklamalarda bulundu.

Avcı, “Toplumun her kesiminden başarıyı yakalamış engelliler, binlerce sözden çok daha etkili bir şekilde, engellerin başarmak için engel olamayacağının ispatıdırlar. Sayıları milyonlarla ifade edilen ve aileleriyle beraber on milyonlar olan engelli yurttaşlarımızın, yapabilecekleri, başarabilecekleri düşünüldüğünde, eşit birer yurttaş olarak konumlandırılması gerekliliği ortadadır. Ulaşım, eğitim, istihdam, sağlık ve rehabilitasyon sorunlarını değerlendirdiğimizde engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetlerden ve olanaklardan uzak bırakıldığı görülmektedir. Oysa her medeni toplumda her haktan eşit yararlanılır Bu duygu ve düşüncelerle, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki Engelliler Haftasını kutluyor, Engelli Yurttaşlarımıza hayatın her alanında birlikte olabileceğimiz, güzel günler diliyorum” dedi.

SAFİYE HÜSEYİN ELBİ’NİN RUH VE DUYGU HALİNİ TAŞIYAN BU ONURLU MESLEKTİR

12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olması sebebiyle kutlama mesajının yanında Polatlı Merkez 1 No’lu Onur Demir Sağlık Ocağı’nı ziyarette bulunup maske ve eldiven hediyelerinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve heyeti günün anlam ve önemine dair şu açıklamalarda bulundu.

Avcı,  “Balkan Savaşı, I. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşlarında yatak yorgan toplayarak hastanelerin kuruluşunda görev alan, gönüllü hemşirelik yapan, Türkiye’de Cumhuriyetin ilanından sonra da pek çok hayır kurumunda ve dernekte görev yapan ve modern hemşireliğin kuruluşunda büyük rol alan, ‘Her sardığım ve iyileştirdiğim yara, benim için bir madalya olacak’ diyen ilk Türk Hemşiremiz Safiye Hüseyin Elbi’nin ruh ve duygu halini taşıyan bu onurlu mesleğin günümüzdeki temsilcileri Corona ( Covid-19 ) virüs salgını ile en ön safta mücadele etmektedir. Fedakârlıkları unutulmayacaktır Gece-gündüz demeden toplumun sağlığı için fedakârca çalışan hemşirelerimizin 12 Mayıs Dünya Hemşireler Gününü yürekten kutluyorum” dedi.

KUŞ: HEMŞİRELİK KAPSAMLI BİR MESLEK

12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olması sebebiyle Polatlı Merkez 1 No’lu Onur Demir Sağlık Ocağı ziyaretinde konuşan CHP Polatlı Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş şu ifadelere yer verdi.

Kuş, “Bugün ülkemizde hemşirelik eğitimi, lisans ve lisansüstü programlarla verilmektedir. Ancak eğitimde ilerlemiş hemşirelerimiz, hala planlama ve altyapı eksikliği nedeniyle, ciddi mesleki sorunlar yaşamaktalar. Sağlık kurumlarına yeterli hemşire atamalarının yapılmadığına ve hemşirelerimizin çok ağır iş yükü altında çalışmak zorunda bırakıldıklarına, toplumumuz da tanıklık etmekte. Fakat direnme ve mücadele azmini, yakından bildiğim nitelikli hemşire ordumuzun, bu sorunları da aşacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile ‘’Önce İnsan ‘’ diyerek halka hizmeti şiar edinmiş, maddi ve manevi menfaat gözetmeksizin dünyanın ve ülkenin her köşesinde insan ve toplum sağlığı için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan fedakâr meslektaşlarımın 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.