CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eşi Didem Özel ile birlikte İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda karşılandıktan sonra; CHP Manisa il merkezini ziyaret etti. Özel, il genel merkezi önünde partililere ve vatandaşlara hitap etti.

"Hep birlikte çalışacağız"

Özgür Özel; yerel seçimler, gelecek genel seçimlerin anahtarı olacak diyerek şu ifadelerde bulundu: "Yerel seçimlerde bir büyük başarıyı hep birlikte kazanırsak. Bu iktidar, bu halkı; bu fakirlik, bu hayat pahalılığı, bu enflasyon, bu işsizlikle daha fazla tutamaz. Yerel seçimler, gelecek genel seçimlerin anahtarı olacak. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte başaracağız; iktidarı değiştireceğiz."

"İlk ziyaretim deprem bölgesine, Hatay'a"

8 Ekim gününde devir teslimin olacağını ifade Özel, ilk ziyaretinin deprem bölgesi Hatay'a olacağını belirtti. Özel, "Yarın devir teslim var. İlk ziyaretim deprem bölgesine, Hatay'a olacak. Devir teslimden önce gidilmesi gereken yer, baba evidir. Benim iki tane baba evim var. Birisi; bahçıvan Abdullah ağanın oğlu, babası Üsküp'te doğmuş, Manisa'da öğretmen sizin Talat Hocanızın, ana kucağı Şükran öğretmeninizin evi. Sizden müsaade aldıktan sonra, onların elini öpmeye, oraya helallik istemeye gideceğim." ifadelerini kullandı. 

"Bu partide birlik olacak, beraberlik olacak"

CHP'nin parti içi hiçbir meselesi kalmadığını ifade eden Özel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bütün Türkiye'yi gezdim, İzmir'e gittim, son gittiğim İzmir ziyaretinde; İl'deydik, önü böyleydi, ama yukarıda çok az sayıda arkadaşımız vardı. Ama bugün İzmir'in tüm seçilmişleri, büyük bir coşkuyla, İzmir Havaalanında beni karşıladılar. Benim için geçen seçimde Kemal Bey'i var gücüyle destekleyen İzmir İl Başkanımız da benim kardeşim, hepinizin evladı Ferdi (CHP Manisa İl Başkanı Ferdi Zeyrek) arasında bir fark yok. Bu partide birlik olacak, beraberlik olacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşçıer, Türk Tabipler Birliği’ni TBMM’de Ağırladı! CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşçıer, Türk Tabipler Birliği’ni TBMM’de Ağırladı!

"Bu partiyi iktidar yapana kadar durmak yok"

Son olarak hikayemiz bitmedi yeni başlıyor açıklamalarında bulunan Özgür Özel'in açıklamaları şu şekilde: "Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum. Bundan sonra hep birlikte, omuz omuza çalışacağız. Partimizi iktidara taşıyacağız. Partimize belediyeler kazandıracağız. Bir gün, size söz veriyorum; hep birlikte yine burada toplanacağız. u baba evine; Atatürk'ün vasiyetini tutmuş, partimiz iktidar yapmış, Türkiye'yi çok iyi noktalara getirmiş olarak bir daha geleceğiz. Hikayemiz bitmedi, hikayemiz yeni başlıyor. Bu partiyi iktidar yapana kadar durmak yok, hep birlikte çalışacağız."