CHP GENÇLİĞİ YAĞLIKARA’YA EMANET

Bu haber 17 Şubat 2020 saat 8:21 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yapılan oylamada oyların tamamını alan Mevlüt Yağlıkara ve ekibi yönetime seçildi.
CHP Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı 16. olağan kongresi 15 Şubat Cumartesi günü PERPA Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Polatlılı gençlerin yanı sıra yoğun bir katılımla gerçekleştirilen olağan kongreye Ankara İl Başkanı Deniz Bozkurt, Ankara İl Kolları Yöneticileri Giray Temurer, Berhan Ertaş, Kadir Uysal, Tolga Kılıç ve Sincan Gençlik Kolları Başkanı Emin Yılmaz, CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, CHP Polatlı İlçe Yönetim kurulu üyeleri, CHP Polatlı Eski Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Eski CHP Polatlı İlçe Başkanı Sami Baykan, Ankara Büyükşehir Belediye ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık ve Polatlı Belediye Meclis Üyeleri, CHP Polatlı Kadın Kolları Başkanı Aynur Ateş katıldı. Verilen önerge ile kongrede Divan Başkanlığına Muhsin Sinan Erdem, Divan Başkan Yardımcısı Bekir Artam Atalay, Katip Üye Berfin Kirinç seçildi. Gerekli çoğunluğun sağlanmasının ardından kongre programına geçildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Kongrede oyların tamamını alan Mevlüt Yağlıkara ve ekibi yönetime seçildi.
AVCI: GENÇLER YARINIMIZIN UMUDU, BUGÜNÜMÜZÜNDE ORTAKLARISINIZ
Programın açılış konuşmasını yapan CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Ve elbette geleceğe dair umudumuz Cumhuriyet Halk Partimizin Kıymetli gençleri, sevgili evlatlarım… Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı Olağan Kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” Cumhuriyet Halk Partimizin çok kıymetli evlatları, sizleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün sizlere dair sözleriyle selamlıyorum. Selam olsun gözlerinizden yansıyan, Deniz’ler, Hüseyin’ler, Yusuf’lar, Ali İsmail’lere… Selam olsun Cumhuriyetin yetiştirdiği ilk gençliğe, Afet İnan’lardan, Sabiha Gökçen’lerden, Refet Angın’lara… Selam olsun Cumhuriyeti büyütecek ve yarınlara taşıyacak bugünün gençliğine, Gençler, yarınımızın umudusunuz… Fakat evlatlarım unutmayın ki sizler bugünün de ortaklarısınız. Büyüklerin kabahatlerinin faturasını ödeyenlersiniz.. Kıymetli evlatlarım, siyasete barışı sizler getirirdiniz. Siyasete girin, aktif bir güç olarak da öne çıkın. Mücadele ruhunuzu kaybetmeyin, mücadelenizi yapın, kesin kazanacaksınız. Gençler, sakın tuzağa düşmeyin. Birisi gelip size inanç üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o bu ülkeye en büyük ihaneti yapan insandır. Birisi gelip etnik farklılıklar üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o kendi ülkesini seven birisi değildir, ayrımcıdır, bölücüdür. Bizler yaşam tarzlarına saygılı, insan haklarına, hukuka ve adalete inançlı, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı, Cumhuriyetin erdemleriyle tam bağımsız Türkiye sevdalısı, ülkenin aydınlık yanıyız. Sevgili gençler, kıymetli evlatlarım, sizlere inanıyor, tüm kalbimle güveniyor ve tertemiz alınlarınızdan öpüyorum.
YAĞLIKARA: YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL’İN DEVRİM YOLU YÖNÜMÜZ CUMHURİYET HALK PARTİSİN ALTI OKUDUR
CHP Polatlı İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Mevlüt Yağlıkara da “Bizler Cumhuriyet Halk Parti’mizin temel taşları olan gençler olarak bugün burada örnek olacak bir ilçe gençlik kolları başkanı seçimi gerçekleştirmekteyiz. Kavgayı ayrışmayı hiçbir zaman aklımızın ucundan geçirmeyen gençler olarak partimizi yerel de ve genel de iktidar yapmak için mücadele ediyoruz. Ama şunu net biliyoruz ki zamanın konjonktüründe gençlik siyasetine yön vermek size ya Silivri soğuğu aldırmakta ya da mahkeme koridorlarında yılgınlığa sürüklemektedir. Ancak biz Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâpları ışığında korkusuzca ve gururla mücadelemize devam edeceğiz. Hak hukuk adalet sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partimiz iktidara emin adımlarla yürümekte olup özellikle 31 Mart yerel seçimleri ile bu yoldaki adımlarının güçlülüğünü tüm Türkiye’ye göstermiştir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Gençlik kolları yönetimi olarak üstümüze düşen görevlerin bilincinde olup bu görevleri özveriyle yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sevgili arkadaşlar Mustafa Kemal Atatürk’ün son kurultayında bahsettiği şekilde toplayacak olursak, Cumhuriyet Halk Partisinin esas düşünce ve dileği, vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak, onları, kendileri ve büyük Türk ulusu için faydalı kılmaktır. Uluca hizmet Yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır. Yolumuz Mustafa Kemal’in devrim yolu Yönümüz Cumhuriyet Halk partisin altı okudur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.