Uzun yıllar CHP'ye hizmet etmiş olan Aksaray'ın eski Belediye Başkanı Memiş Akın, 76 yaşında hayatını kaybetti.
Memiş Akın, 1984-1994 yılları arasında Aksaray Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş ve kentin sosyal ve ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlamıştı.
Akın'ın vefat haberi, Aksaray'da derin bir üzüntüyle karşılanırken eski belediye başkanının cenazesi, bugün öğle namazını müteakip Somuncu Baba Külliyesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Editör: Gizem Tuğçe Bayhan