CHP EKONOMİK VERİLERİ PAYLAŞTI, SİVİL TOPLUMA KULAK VERDİ!

Bu haber 14 Ocak 2021 saat 9:23 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından hayata geçirilen, 81 il ve ilçenin tamamını kapsayan Ekonomi programının İlk toplantısı Polatlı’da hayata geçti. CHP Genel başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Faik Öztrak, CHP Mali işlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve CHP Genel merkezi ekonomi masasında görevli yöneticilerin katıldığı, ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının temsilcileri ile bir araya gelen CHP Heyeti , İşsizlik ve büyüme performansı başta olmak üzere ülkenin içinde bulunduğu ekonomik verileri paylaştı. CHP ekonomi masası heyeti ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları ve oda temsilcilerinden taleplerini dinledi. CHP ekonomi masası heyeti ayrıca yerel basının sorunlarını dinledi.

AVCI: EKONOMİK BUHRANDAN ÇIKIŞ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ PAYLAŞTI

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizdiği ‘’ Krizden Çıkış İçin Yol Haritası ‘’ doğrultusunda kurulan ‘’ Ekonomi Masası ‘’ iki yılı aşkın sürede Türkiye’yi iki kez turladığına vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgüt Başkanı Haşim Bilal Avcı, “Bütçe Görüşmelerinde izlediğimiz gibi halk için, Cumhuriyet Halk Partimizin halktan yana dimdik bir duruş sergileyen milletin vekilleri, milletin iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Mecsili Kürsü’sünden milletin gerçek gündemini haykırdı. Her geçen gün daha da ağırlaşan hayat pahalılığını, açıklananın üç misli yaşanan enflasyonu, yaygınlaşan yoksulluğu. Ekonomik buhrandan çıkış için çözüm önerilerini paylaştı ” dedi.

AVCI: EKONOMİ MASASI’NI POLATLI’MIZA TAŞIYAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDERİM

Avcı, “Bugün de Milli Mücadelemizin son kalesi Polatlı’mızda esnafın, çiftçinin, emekçinin derdini, derdi çekenlerden yani sizlerden dinlemek, ortak akıl ve liyakatle çözüm önerilerini sizlerle paylaşmak üzere ‘’ Ekonomi Masası’’ nı Polatlı’mıza taşıyan Cumhuriyet Halk Parti’mizin değerli parti Meclisi Üyelerimize, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Milletvekillerimize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Polatlı’mızın ekonomisine, ticaretine, üretimine yön veren siz değerli oda başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, toplantımız umutlu günlerin başlangıcı olsun. Yakın zamanda çok kıymetli yakınlarını kaybeden değerli oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimize de başsağlığı dileklerimle toplantımıza hoş geldiniz diyor sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

ÖZTRAK: BÜTÜN DÜNYA YENİ SÜREÇTE UMUDUNU KAYBEDENLERİ DE İŞSİZLERİN ARASINA KOYUYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ” Türkiye’nin bir buhranda olduğunu, “tek adam rejimi”nin hayata geçtiğini, bu nedenle devlet krizinin hızlandığını savundu. TÜİK’in, “işsizliğin azalmaya başladığı” yönündeki açıklamasını anımsattı. Öztrak konuşmasının devamında, “”Eğer iş bulma umudunu kaybetmiş biri 3 hafta iş aramıyorsa ‘ben işsiz saymam’ diyor. Bütün dünya yeni süreçte umudunu kaybedenleri de işsizlerin arasına koyuyor. Böyle baktığımızda Türkiye’de işsizlerin sayısı 10 milyonu geçmiş durumda” dedi. 8 AYDA 128 MİLYAR DOLARI HAVAYA ATTI Öztrak, “Türkiye 2021 yılına 150 milyar liralık tahsili gecikmiş alacak ve 360 milyar liralık yakın izlemeye alınmış krediyle girdi. Karşımızda 510 milyar liralık bir ciddi sorun var. Bu paralar nasıl ödenecek? Bu paralar ödenmediği zaman bankalar ne yapacak? Bu önümüzdeki yılın en önemli konularından biri olacak. Türkiye faizi artırmamak için, doların değeri yükselmesin, liranın değeri dolar karşısında düşmesin diye 8 ayda 128 milyar doları havaya attı. Bu 128 milyar dolardan esnafa, çiftçiye, emekliye, memura giden var mı? Bu 128 milyar dolar öyle uçtu gitti. Bugün 3 milyon aşı geldi. Niye geciktik bu kadar? Niye biz bu aşı işini bağlayamadık? Niye biz bu işleri bu kadar kötü yönetiyoruz? Bu ülkenin doktorları bu aşılama ve salgınla mücadele işinde dünyanın en iyi doktorları. Ama adamın elinde aşı olmayınca ne yapsın” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.