CHP Parti Meclisi, İstanbul ve Ankara’da bazı ilçelerin adaylarının belirlenmesi için düzenleyeceği toplantının Pazartesi’ye ertelendiği öğrenildi. Ayrıca Hatay adayının tekrar belirlenmesi için bir anket yapılacağı açıklandı.

Bakan Fidan yurda döndü Bakan Fidan yurda döndü

Cumhuriyet’in haberine göre; CHP’de bugün yapılması beklenen Parti Meclisi (PM) toplantısı Pazartesi gününe ertelendi. Hafta sonu bazı bölgelerde yapılacak olan önseçim ertelenme sebebi olarak gösterilirken, kritik yerlerde değerlendirmeler için biraz daha süre gerektiğini söyledi.

"TİTİZ ÇALIŞIYORUZ"

Özellikle Ankara’da Çankaya adayının açıklanması partili seçmenler tarafından heyecanla beklenirken yapılan açıklamada, “Her adayımız için titiz çalışıyoruz. Bu nedenle aday açıklamasının pazartesi toplu bir şekilde yapılması daha doğru olacak” dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİ 18 ŞUBAT'TA

Hatay’da ise yeniden aday gösterilen Lütfü Savaş’a karşı gelen tepkinin ardından, aday belirlenmesi için anket yöntemine başvurulması konuşuluyor. CHP’nin adaylarını tanıtmak, seçim sloganını ve beyannamesini duyurmak için Pazartesi yapmayı planladığı etkinlik ise 18 Şubat’a ertelendiği belirtiliyor.