CHP: BU TESİSİN AKIBETİ DE DİĞER ATIL BİNALAR GİBİ OLMASIN

Bu haber 07 Nisan 2022 saat 9:47 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, geçtiğimiz gün yönetim kurulu üyeleri, Polatlı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Selami Ovacık ile birlikte 2003 yılında yapımına başlanılıp 2005 yılında tamamlanan Şehitlik Mahallesinde bulunan Havuz- Hamam ve Sosyal Tesisinin içler acısı durumunu yerinde inceledi.

CHP Heyeti,  Polatlı halkının vergileriyle yapılan tesisin lavaboları, kurnaları kırılmış, tavan döşemeleri ve ısı sistemleri sökülmüş halini gözler önüne sererken Polatlı Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen bakım ve onarımı ihale aşamasında olup 2022 yılında hizmete geçeceği açıklanan tesisin kapılarının, pencerelerinin dahi açık olduğuna dikkat çekti.  CHP Heyeti; ‘’15-20 metrekare bir dükkan devralınırken bile dükkanın kapısı, kilidi öncelenir. Polatlı halkının vergileriyle yapılmış, işletilememiş, devredilmiş bir kamu kıymeti böyle mi devralınır? İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü yetkilileri bu devirden habersiz midir?  Lavabolar, kurnalar kırılmış, ısıtma sistemleri sökülmüş, kapılar pencereler açık… Bu, ciddiyetsizliğin bir fotoğrafıdır. Kamunun bir kıymeti, bu kadar mı değersizleştirilir? Sonbaharda hizmete girecek açıklaması yapılmış, takipçisi olacağız.  Bu tesisin akıbeti de diğer atıl binalar gibi olmasın” açıklamasında bulundu.

AVCI: “KENTİN BİR KIYMETİ DAHA HEBA EDİLMEMELİ, BİNALARI KADERİNE TERKETMEK KENTİN KADERİ OLMAMALIDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, incelemeler esnasında yaptığı açıklamada; “2003 yılında yapımına başlanıp 2005 yılında tamamlanan ve Polatlı Belediyesi tarafından Gençlik Spor Bakanlığı’na devredilen Şehitlik Mahallesindeki Havuz- Hamam ve Sosyal Tesisinin durumunu yerinde inceleyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bailal Haşim Avcı, ‘’ Yönetim Kurulu üyelerimiz, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi ve ABB Meclis üyemiz Selami Ovacık ile birlikte Şehitlik Mahallemizdeki Havuz- Hamam ve Sosyal Tesisinin içler acısı durumunu yerinde inceledik. Polatlı halkımızın vergileriyle yapılmış, işletilememiş, yaklaşık iki yılı bulan süreçte ısı sistemlerine kadar sökülmüş  tesisin içi, içler acısı… ‘’ Atıl Binalar ‘’ konusu ilçe başkanlığımızca raporlaştırılmış, milletvekillerimiz aracılığıyla TBMM genel kuruluna da taşınmış bir önemli bir konudur. İl olmaya namzet bir kentin atıl binalar gibi bir sorunu olmamalı, hali hazırda atıl binaların kamu yararına kullanılacağı bir vizyon oluşturulmalıdır. 2022 yılı sonbaharında hizmete gireceği açıklanmış, takipçisi olacağız. Binaları atıl halde kaderine terketmek bu kentin kaderi olmamalıdır.” ifadelerinde bulundu.

OVACIK: “ISITMA SİSTEMLERİ SÖKÜLMÜŞ, KAPILAR PENCERELER AÇIK”

Polatlı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Selami Ovacık ise yaptığı açıklamada; “Panoramik Müzeye ismini verecek olan panorama heba edilmişti. Yassıhöyük Termal Tesisi heba ediliyor. Duatepe Devlet Hastanesi A ve B Blok yerleşkeleri öylece heba ediliyor. Hacettepe Üniversitesi için yapılan bina öylece heba oluyor. Şabanözü Mahallemizdeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Binası heba olmaya devam ediyor. Kentimizin merkezinde, en güzel yerinde bulunan tesisin hali bu kentin her insanının içini sızlatacak halde… Tek kelimeyle yazık… Polatlı’nın vergileriyle yapılmış bir kıymetin bu kadar değersizleştirilmesini feraset sahibi Polatlı halkımızın takdirine bırakıyorum.

“YAP- İŞLETEME-HEBA EDİLDİKTEN SONRA–DEVRET MODELİNİ GÖRÜYORUZ”

Yap- İşlet –Devret bir modeldir. Ama bu tesiste Yap- İşleteme- Heba Edildikten Sonra –Devret modelini görüyoruz. Polatlı Belediye Meclisi’nin Aralık 2021 tarihli tahsis kararı ile Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen tesisin ısıtma sistemleri sökülmüş, Polatlı Halkı adına neden söküldüğünü sormak isteriz. Bakım ve onarım sürecinin de İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Polatlı kamuoyunu bilgilendirerek ilerlemesini temenni ediyorum. Süreci takip edeceğiz.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.