CHP BAĞIMSIZLIĞI İLKE EDİNEN BİR PARTİDİR

Bu haber 09 Eylül 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi ve CHP Polatlı Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98.’nci Kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı. Ovacık, “Cumhuriyet Halk Partisi, ulusumuzun kurtuluşunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin eskimeyen ve eksilmeyen siyasi örgütlenmesidir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur.” dedi.

CHP BAĞIMSIZLIĞI İLKE EDİNEN BİR PARTİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve CHP Polatlı Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık, CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olduğunu ifade ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi, ulusumuzun kurtuluşunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin eskimeyen ve eksilmeyen siyasi örgütlenmesidir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi dünyanın en eski ve en köklü ve bütün mazlum milletlerin örnek aldığı bir partidir. Bir demokrasi partisidir, bir insan hakları partisidir, bir sosyal devlet partisidir. Bağımsızlığı ilke edinen bir partidir. Milli Kurtuluşçu zihniyete sahip olan bir partidir. Kuruluşundan önce ilk kurultayını Sivas Kongresi ile gerçekleştiren asırlık çınarımız Cumhuriyet Halk Partimizin kökleri Kuvayı Milliye’dir, kökleri Milli Mücadele’dir, gövdesi hak, hukuk ve adalet savunucusu halkımız ve tüm erdemleriyle Cumhuriyet’tir.” dedi.

CHP, BU ÜLKEDE SAVAŞI BİTİRİP, HUZURU GETİREN PARTİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi’ni yüksek ideal ve değerlere sahip büyük bir aile olarak tanımladığını ifade eden Ovacık, “Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeyeceğiz. CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir.” dedi.

CHP, HALKIN PARTİSİ OLARAK HALKIMIZI KUCAKLAMAYA DEVAM EDECEKTİR

Ovacık, “CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partimizin 98.’nci kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutluyor, Ulu Önderimiz, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, merhum İsmet İnönü’yü, merhum Bülent Ecevit’i, partimize emek, yürek ve değer katan ebediyete intikal etmiş büyüklerimizi şükranla anıyor, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsında, partimizin her kademesinde görev yapan yol arkadaşlarımız kıymetli üyelerimizden, parti kurullarımıza kadar tüm örgütümüze sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.” diye konuştu. Haber/ELİF BELEMİR SEZGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.