31 Mart yerel seçimler yaklaşırken partilerin de belediye başkan aday adayları açıklanmaya devam ediyor. CHP Adıyaman Belediye Başkanı Adayı Abdurrahman Tutdere oldu. Abdurrahman Tutdere merak edilen adaylar arasında. Peki, CHP Adıyaman Belediye Başkanı Adayı Abdurrahman Tutdere kimdir kaç yaşında nereli ve mesleği? Sizler için araştırdık. İşte detaylar...

CHP ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI ABDURRAHMAN TUTDERE KİMDİR?

Abdurrahman Tutdere, 1976 yılında Adıyaman’da doğmuştur. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Tutdere, 2001 yılından itibaren serbest avukatlık ve uzman arabuluculuk yapmıştır. Adıyaman Barosu yönetiminde, Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu'nda görevler almıştır.

Namık Kemal Zeybek kimdir nereli? Namık Kemal Zeybek kimdir ne iş yapar? Kemal Zeybek kaç dönem milletvekili oldu? Namık Kemal Zeybek kimdir nereli? Namık Kemal Zeybek kimdir ne iş yapar? Kemal Zeybek kaç dönem milletvekili oldu?

İlk 1998 yılında CHP Adıyaman İl Gençlik Kollarında görev alarak siyasete atılan Tutdere, partinin Adıyaman teşkilatında İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği ve birçok kez il ve ilçe kurultay delegeliği görevlerinde bulunmuştur.

Tutdere, 27. dönem CHP Adıyaman milletvekili olarak seçildi ve TBMM Katip üyesi olarak görev yapmıştır.

Avukat ve siyasetçi olan Tutdere, 2023 genel seçimlerinde ise yeniden CHP'den Adıyaman milletvekili olarak seçilmiştir.

ABDURRAHMAN TUTDERE KAÇ YAŞINDA NERELİ VE MESLEĞİ?

CHP Adıyaman Belediye Başkanı Adayı Abdurrahman Tutdere, 1976 doğumludur. 2024 yılı itibarıyla 48 yaşındadır. Tutdere, aslen Adıyamanlıdır.