İstanbul’da Kadıköy’de yapılan denetimlerde ehliyetsiz araba kullanırken yakalanan C. A. İsimli bir kadın sürücü, kendisine ceza yazan polise, “Mehmet abiyi tanıyor musunuz? Şimdi ararım ve buraya yığarım, sıkıntı çıkacak” şeklinde konuşmaları ile tehdit etmişti.

Malatya Battalgazi'de Korkutan Deprem Malatya Battalgazi'de Korkutan Deprem

Videoda, tek tek polislerin isimlerini sorduktan sonra, kendisini çeken basın mensuplarına ise, “Bu insan haklarına aykırı bir şey. Çekim izinlerini lütfen gösterebilir misiniz Benim şahsi alanlarımı çekme hakkına sahip değiller. Bakın yasada böyle bir şey yok. Şimdi ararım ve buraya yığarım. Mehmet abiyi tanıyor musunuz siz şimdi burada sıkıntı çıkacak, benim onayım olmadan hiç kimse beni çekip basına veremez” şeklinde konuştu.

YALANLANDI

O videonun ardından kadına ceza yazan polisin görevden alındığı iddialarına EGM’den açıklama gelerek, bu iddialar yalanlandı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamalarda bu iddiaların asılsız olduğu belirtilerek, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kadıköy'deki denetimleri sırasında bir sürücüye, "ehliyetsiz araç kullanmaktan" cezai işlem uygulanmıştır. Denetimi yapan polis memurlarının açığa alındığı yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz” ifadeleri kullanıldı.