Polatlı Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur ve Polatlı Marangozlar Odası Başkanı Haluk Bilici taşıma ruhsatlı silah verilmesi konusunda genelge çıkmasının ardından Ankara Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Çepur; “Çıkan yönetmeliğe göre illere ve ilçelere verilmeye başlanmıştı ama dün itibari ile Polatlı’daki esnaf odaları başkanları ve yönetimine verilmeye başlanmıştır.” dedi.

Çepur Taşıma ruhsatlı silah mevzuat kanunlara uygun şekilde verilmeye başlandı (1)

ÇEPUR: TAŞIMA RUHSATLI SİLAH VERİLMESİ SONUNDA VERİLMEYE BAŞLANDI

Polatlı Sobacılar ve Kalaycılar, Tenekeciler, Nalburlar Odası Başkanı Cabbar Çepur, Ankara Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner’e gerçekleştirdiği ziyarette şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’deki Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanları ve yönetim kurulu üyelerimizin ve sıkıntısı olan taşıma ruhsatlı silah verilmesi konusunda genelge çıkmasına rağmen sıkıntılar vardı ve sonunda verilmeye başlandı. Bizzat Ankara vali yardımcısı arayan Ankara esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner Başkanım Ankara vali yardımcısı ile görüşülerek daha önceden esnaf ve Sanatkarlar odalarına bağlı oda başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine taşıma ruhsatlı silah veriliyordu. 15 yıl önce iptal olmuştu. Federasyon ve birlik başkanlarının uğraşlarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla tekrar taşıma ruhsatlı silah mevzuat ve kanunlara uygun şekilde verilmeye başlandı. Öncelikle Türkiye Pazarcılar federasyonu başkanı Ali Karaca’ya Türkiye madeni eşya federasyon başkanı Hayrettin Yıldırım’a ve Ankara esnaf ve Sanatkarlar odaları birliği başkanımız Mehmet Yiğiner e sonsuz teşekkür ederim. Esnaf ve Sanatkarlar camiamıza hayırlı olsun çıkan yönetmeliğe göre illere ve ilçelere verilmeye başlanmıştı ama dün itibari ile Polatlı’daki esnaf odaları başkanları ve yönetimine verilmeye başlanmıştır. Bu konuda genelgenin çıkmasında ve uygulanmasında emeği geçen Türkiye Pazarcılar Federasyon Başkanı Ali Karaca’ya madeni eşya federasyon başkanı Hayrettin Yıldırım’a ve bizzat ilgilenerek Ankara vali yardımcısını arayarak Polatlı’ya da verilmesini sağlayan Ankara esnaf ve Sanatkarlar odaları birliği başkanı Mehmet Yiğiner Başkan’ıma sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım.”

Çepur Taşıma ruhsatlı silah mevzuat kanunlara uygun şekilde verilmeye başlandı (2)

ESNAF ODALARININ YÖNETİCİLERİ SİLAH TAŞIMA RUHSATI NEDİR?

Ankara'ya Sadece 2 Saat Uzaklıkta: Eylül Ayında Gezilecek Günübirlik En Muhteşem Yerler Ankara'ya Sadece 2 Saat Uzaklıkta: Eylül Ayında Gezilecek Günübirlik En Muhteşem Yerler

İçişleri Bakanlığı, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik'in "Taşıma ruhsatı verilebilecek diğer meslek mensupları" başlıklı 9'uncu maddesinde değişiklik yapılarak taşıma ruhsatı verilebilecek meslek mensuplarının kapsamı genişletildi. Değişikliğin yürürlüğe girmesiyle 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu'na göre kurulmuş oda, birlik, federasyon, konfederasyon yönetim kurulu başkan ve üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri yönetim kurulu başkan ve üyelerine seçildikleri dönem içerisinde silah taşıma ruhsatı verilecek. Türkiye’de ise bulunan 2 bin 995 oda ile bin esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi kapsamında 30 bin kişi harç ücretini ödeyerek taşıma ruhsatı alabilecek.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ