CENGİZ ÜNVER: İNŞAAT ÇALIŞMA SAATLERİNE UYMAYANLARA CEZA!

Bu haber 27 Haziran 2020 saat 9:00 'de eklendi.

Yaz ayının gelmesi ve dünyayı etkisi altına alanın korona virüs tedbirleri süresinden İnşaat sektörü de etkiledi. Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından inşaatların çalışma saatleri ile ilgili bilgi verildi. Verilen karara göre, Belediye başkanı tarafından 29.03.2013 tarihinde encümene havale olunan belediye zabıta müdürlüğünün 26.01.2013 tarih 345 sayılı yazısı tetkik edilerek gereği görüşüldü.

 YAZ VE KIŞ SAATİ UYGULAMASI BELİRLENDİ

 İlçe sınırlarında bulunan inşaat yapımlarının artması ve inşaatların çok erken çalışmalarına başlamaları nedeniyle vatandaşların müdürlüklere gelerek sürekli şikâyet gelmektedir. İnşaat sahiplerinin ve müteahhitlerin yapılardaki çalışma saatlerini yazın hafta içi 08:00 akşam 19:00 yazın hafta sonu sabah 09:00 akşam 18:30 olarak belirlenip belirlenmeyeceği hususunda encümence karar alınmasına talep eden Zabıta müdürlüğünün talepleri üzerine encümence yapılan görüşmeler neticesinde; İnşaat sahiplerinin ve müteahhitlerin yapılardaki çalışma saatlerini yazın hafta içi 08:00 akşam 19:00 yazın hafta sonu sabah 09:00 akşam 19:30 kışın ise sabah 08:30 akşam 18:30 kışın hafta sonu sabah 09:00 akşam 18:30 olarak belirlenmesi ve uygulanmasına iş bu kararın gereği ve bilgilere tebliği için iki eş nüshasının zabıta müdürlüğüne, 1 nüshasının da İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne teyidine oy birliği ile karar verildi. KURALLARA UYALIM Polatlı Belediyesi başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamadan sonra, Müteahhitler derneği başkanı Cengiz Ünver şu ifadelerde bulundu. Ünver,“ Arkadaşlar Polatlı belediyesi encümen kararına göre inşaatların çalışma saatlerine kesinlikle uyulması aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı bilgisi tarafımıza tebliğ edilmiştir. gereğini rica ederim” dedi. Haber/EMİNE ŞEKER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.