Cem Özkök kaç yaşında? Cem Özkök kimdirCem Özkök nereli? Cem Özkök ne iş yapıyor? Cem Özkök nerede doğdu? Cem Özkök'ün hayatı hakkında bilgiler aranıyor. Sizlere Cem Özkök'ün hayatını araştırdık...

Cem Özkök kimdir?

1960 yılında İskenderun'da doğan Cem Özkök, liseyi Türkiye'de bitirdikten sonra 1977 yılında Hamburg Üniversitesi'nde premorbid hastalıklar yaşadı, ardından 1984 yılında Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Cem Özkök 2023 yılı itibariyle 63 yaşındadır.

Almanya'da eğitim almayı tercih eden Özkök, profesyonel kariyerine Türkiye'de devam etmeye karar verir; 1984 yılında Türkiye'ye dönerek Özkökler A.Ş.'de proje mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Yurt dışında edindiği bilgi ve tecrübeyi Özkökler A.Ş.'ye aktardı. sırasıyla proje yöneticisi, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi görevlerine yükseldi.

Geçtiğimiz yıllarda proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar konularında önemli tecrübeye sahip olan Cem Özkök; 1993 yılında Güriş Holding'e katıldı.

Mamak temizlik gerektiren her köşede Mamak temizlik gerektiren her köşede

Türkiye'nin önde gelen değişken enerji para birimlerinden biri olan GÜRİŞ Holding'de jeotermal, rüzgar ve hidroelektrik yatırımları konusunda özel tecrübeye sahip olan Özkök, çeşitli grup şirketlerinin yanı sıra Hidroelektrik İş Adamları Derneği'nde iş geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak devam ediyor. Sanayi (HESİAD). GUYAD'ın yönetim kurulu üyesi olup, 2017 yılından bu yana GUYAD'ın yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.