Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada! Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada!

Münevver Karabulut'un katili 'Cem Garipoğlu'nun mezarı açılsın' tartışmasında son olarak Nida Garipoğlu tarafından dilekçe verildiği öğrenilmişti. Garipoğlu'nun bu talebine maktül Münevver Karabulut'un babası tarafından yanıt geldi.

Münevver Karabulut'u vahşi hislerle katleden Cem Garipoğlu, olayın ardından cezaevinde hayatını kaybetmişti. Cem Garipoğlu'yla ilgili tartışmalar halen gündem olmaya devam ederken, babasınca mezarının açılması yönünde dilekçe verildiği kaydedilmişti. Cem Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu dün, "Huzurumuz kalmadı, oğlumun mezarı açılsın" diye konuşarak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na DNA eşleştirmesi için oğlunun mezarının açılması talebiyle dilekçe verdiği kaydedildi.

Cem Garipoğlu'nun cezaevinde intihar etmediği, kaçtığı veya kaçırıldığı iddiası 9 yıldır soru işaretleri ile birlikte tartışma konusu olmaya devam ediyor.

"Derin şüphelerim devam ediyor"

Garipoğlu'nun dilekçesi üzerine Sabah'a konuşan Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, "Çok şaşkınım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bir yılı aşkın bir zamandır mezarın açılması için mücadele veriyorum. O katilin öldüğü söylendiği günden beri derin şüphelerim devam ediyor. Ben de açılsın diyorum zaten başka bir şey söylemiyorum. Asıl huzuru kaçan biziz. O mezar açılsın huzur bulalım, rahat edelim" şeklinde açıklamada bulundu.