OKULA GEL “TOHUMUNU AL”

EĞİTİM, GÜNDEM

ÇELEBİ: POLATLI ÇİFTÇİSİ TERÖRİST İLAN EDİLİRKEN, MİLLİ SERVETLER SATILIRKEN MHP VE AKP TEŞKİLATI NEREDEYDİ?

Bu haber 27 Ağustos 2019 saat 11:57 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Sekreteri Halil Çelebi, “Vatanseverlik ve
milliyetçiliğin ölçüsü yoktur. Biz milletimiz için devletin değerleri elden çıkarılırken eylemdeydik, tepki gösterdik. Peki MHP’li kardeşlerimiz neredeydi” diyerek terör yandaşlığı polemiğinde son noktayı koydu.

CHP’nin Cumhuriyetin kurucusu olan bir parti olduğunu ve hiçbir terör örgütü ile organik bağların bulunmamasının yanında millete kurşun sıkan her türlü terör örgütünü de karşısında dimdik durduğunu ifade eden Çelebi “CHP ilk kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan ve Cumhuriyeti kuran bir partidir. Dolayısıyla terör örgütleriyle bir araya gelmesi yada organik bağ kurması söz konusu değildir bu sadece suni bir gündem yaratma çabasıdır. Vatanın bölünmez bütülüğüne kas eden milletimize kurşun sıkan hangi terör örgütü olursa olsun bunlara yan yana gelmemiz, bırakın gelmeyi telaffuz etmeyi bile abesle ştikal buluyoruz.
Hiçbir terör örgütünü desteklemeyiz hiç bir terör örgütüyle organik bağımız olmamıştır, olamaz” dedi.

MİLLİ DEĞERLER SATILIRKEN MHP NEREDEYDİ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Sekreteri Halil Çelebi “Eğer söz konusu
vatan ise hiç kimse CHP üyelerinden yada yurttaşlardan daha vatan sever değildir, vatanseverlik kimsenin tekelinde değildir ve bunun herhangi bir ölçüsü yoktur. Eğer arkadaşlarımız, MHP’yi kardeşlerimiz vatanseverse Türk Telekom satılırken, SEKA kağıt fabrikalar, milli savunma tank palet fabrikası, tarım arazileri yabancılara satılırken, şeker fabrikaları satılırken neredeydi? Resmi kurum levhalardan T.C ibaresi kaldırılırken, andımız kaldırılırken neredeydiler? Neden sesleri çıkmadı? Bu saydığım tüm şeyler birer milli servet ve vatan demektir. Biz bunların tamamında eylem yaparak tepkimizi gösterdik, iktidarın uygulamalarına. Ama onlar ne yaptı? Eğer söz konusu millet ise CHP önce ülkem ve milletim demiştir, eğer söz konusu milletse, asgari ücretin belirlenmesinde, emeklilere bayram ikramiyesinin verilmesinde, taşeron işçilerin kadroya alınmasında emeklikte yaşa katılanların haklarının verilmesinde andımızın kaldırılmamasında, elektrik faturalarında TRT paylalarının kaldırılmasında
bu millet için yaptığımız eylemlerde, o arkadaşlar ve MHP neredeydi?” diye konuştu.

POLATLI ÇİFTÇİSİ TERÖRİST İLAN EDİLİRKEN MHP VE AKP NEREDEYDİ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Sekreteri Halil Çelebi “Diğer bir konuda bizi HDP ile yanyana getirme çalışan arkadaşların beyhude çabaları. Bizim organik hiçbir bağımız yok, HDP’deki eş başkanlık sisteminde, siyasi partiler kanuna göre göre kurulan bir parti illegal ise neden kapatılmıyor? MHP kendisininde iktidarın küçük ortağı olduğu bir dönemde bu parti neden tepki göstermiyor? Mezut Barzani’nin karşılanmasından, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasına kadar ses çıkmamış, şimdi bunun neresi vatanseverlik yada milliyetçililik oluyor. Biz bu polemiği uzatma ve gündemi aslı olmayan suçlamalarla meşgul etmek istemiyoruz. Vatandaşlarımızın hepsi esnafımız, çiftçimiz, memurumuz ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor, icralık olmuş vatandaş, borç batağına girmişiz, bu tür suni gündemler yerine biz vatandaşın dertlerine odaklanıyoruz, ve bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Polatlı çiftçisinin terörist ilan edildiğinde, soğan 3 ay depolanmalıdır, alın terinin karşılığını almalıdır çiftçi, genel başkan yardımcılarımızla birlikte biz eylem yaparken, çiftçisinin sesi
olurken, Polatlı çiftçisi terörist olarak gösterilirken ne MHP ne Ziraat Odası ne AKP neredeydi? Neden onlar kıllarını bile kıpırdatmadı? Vatandaşımız ve kamuoyu bu konuda gerekli yorumu yapacaktır. Zaten sorduğumuz sorular yerine suni açıklamalar ve suçlamalarla üstünü örtme çabasının dışına çıkılmıyor” dedi.

Polatlı Postası
Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.