ÇELEBİ: BİZİ FAŞİSTLİKLE SUÇLAYANLAR ÖNCE AYNADA KENDİNE BAKMALIDIR!

Bu haber 21 Haziran 2019 saat 10:21 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, yazılı bir basın açıklaması yapan, son dönemde yaşanan gelişmeleri yorumladı. “23 Haziranda oyunuzu Sisi’ye mi yoksa Binali beye mi vereceksiniz diyen zihniyet mi faşist, yoksa, on altı milyon İstanbul halkının başkanı olacağım diyen sayın Ekrem İMAMOĞLU’mu faşist düşünceye sahip kamuoyunun takdirine sunuyorum” diyen Çelebi açıklamasını şöyle sürdürdü;

Cumhuriyet Halk Partisini ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayımız sayın Ekrem İmamoğlu’nu faşistlikle suçlayan zihniyet önce aynaya bakmalıdır. Faşist Düşüncenin Tanımı: Sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta diğer insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayan düşünceye denir. Şimdi soruyorum sizlere Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiçbir yönetici ve üyesinden bizim gibi düşünmeyenler zillettir, illettir ya da teröristtir diye bir ifade duydunuz mu? Bizi faşistlikle suçlayan zihniyet her gün yandaş basının karşısına çıkıyor utanmadan bu kutuplaştırıcı ifadeleri kullanarak 23 Haziranda İstanbul’u halk düşmanı bu faşist zihniyete teslim etmeyeceğiz deme cüretini gösteriyor. Milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımam diyerek takiye yapan bu zihniyetin tutumunu siz değerli yurttaşlara bırakıyorum.

Faşist düşüncenin bir diğer özelliği; Elindeki iktidar gücünü kullanarak kendi dünya görüşüne göre toplumu dizayn etmek istemesidir. Sanırım bu uygulama siz değerli yurttaşlara yabancı gelmeyecektir, malumunuz iktidarın düşüncesine muhalif  bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya organları terörist, illet zillet, azgın azınlık….olarak görülmesidir.

Faşist düşüncenin bir başka özelliği; Medyanın her türlü organını kontrol etme taraftarıdırlar. Çünkü düşüncelerine aykırı bir görüşten bahsedildiğini duymaya katlanamazlar. İktidar, muhalefeti etkisizleştirmek ve sesini kısmak için milletin parasıyla kendisine havuz medyası oluşturmuştur.(24 Tv, atv, a haber, beyaz tv,kanal a, star tv, tgrt, kanal 7,show tv,  habertürk, ülke tv, saymakla bitmeyen kanallar ve star gazetesi, sabah gazetesi,akşam gazetesi, takvim ve güneş gibi daha bir sürü gazete) İktidar gücünü kullanarak Kendisine göre muhalif basın olarak algıladığı doğru ve tarafsız haber yapan Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerine yapılanları kamuoyu yakından bilmektedir.

Faşist Düşüncenin bir başka özelliği; Eğitime ve sanata karşı olumsuz bir tutumu vardır. Çünkü kendini ifade etmeyi bilen ve yetiştiren insanların vicdan, inanç ve düşünce özgürlüğüme kimse müdahale edemez sözlerini duymak istemez. Eğitim bireysel ve toplumsal gelişmenin itici gücüdür. Bu itici gücün koşulu çağdaş ve laik eğitimdir. Ne yazık ki İktidar göreve geldiği günden bu yana bunun tam tersini yapmıştır hızla laik eğitimden uzaklaşmış bağnaz bir eğitim sistemini benimsemiştir.  Çağdaş ve laik eğitimi getirdikleri durum ortada, aynı partiden oldukları halde her Milli Eğitim Bakanı değiştiğinde eğitim müfredatı ve programı çağın gereklerine göre değil kifayetsiz, liyakatsiz bakanların görüşlerine göre; Okula başlama yaşı, sınav sistemi değerlendirme kriterleri değişmiştir. Çocuklarımızın başarı oranları her geçen gün aşağıya çekilmiştir. Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan “Eğitim Kalitesi 2018” isimli rapora göre Türkiye, 137 ülke arasında 99’uncu sırada yer aldı. Çağımız bilgi çağıdır. Bilgi çağını yakalamaya yönelik bir eğitim müfredatı uygulanamamıştır. Ülkeyi idare ettiğini sanan bu düşünce, Büyük devrimci Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimle ilgili ” Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı yüksek  bir topluluk halinde yaşatır ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder” veciz sözünü benimsememiş ve anlamamıştır. Benimsedikleri ideolojiyi başkalarına da aktarmak ve onların düşüncesine sahip insanlar yetiştirmek için eğitime istedikleri şekilde yön vermektedirler.

Kendisinin her yaptığına alkış tutan sanatçı, tutmayan sanatçı değil, iktidar, sanatı ve sanatçıyı da kendi görüşüne ve yaşam tarzına göre şekillendirmektedir. Kimi esere ucube, kimi esere müstehcen, kimine siyasi mesaj içeriyor diyerek öfke ve kin kusmaktadır. En son örneği, Sayın Ekrem İmamoğlu’nun “Her Şey Çok Güzel Olacak” sözünü kullanan sanatçılara linç girişimi başlatmasıdır. Faizimin son örneği budur işte.

Faşist Düşüncenin bir başka özelliği; Ülkedeki güvenlik güçlerinin insanlar üzerinde sınırsız yetki sahibi olması fikrini destekler. İktidar bununla ilgili de emniyet güçlerine kendi çıkarları doğrultusunda sınırsız yetkiler tanımıştır. En son örneği Sayın Ekrem İMAMOĞLU ve İsmail Küçükkaya’nın peşine devletin güvenlik güçlerini takarak takip ettirmesi ve onların herkesin bildiği bir otelde yapmış oldukları  toplantı anının görüntülerini ele geçirmiş olmalarıdır. Oysa bu gibi görüntüler özel hayatın gizliliği çerçevesinde değerlendirilir ancak bu kişilerle ilgili yasal bir işlem başlatılacaksa savcının vereceği talimatla olabilirdi. Bunlar emniyeti kişisel iktidarları için kullandıkları gibi hukuku da kullandıkları için bunda bir sıkıntı görmüyorlar bunu başarı olarak kamuoyuna utanmadan anlatıyorlar.  İktidar lehine kanun dışına çıkan emniyet güçlerine hiçbir yaptırım uygulanmamaktadır.

Faşist Düşüncenin bir başka özelliği ;Toplum içinde belirli kesimleri düşman ilan eder ve onlardan kurtulmak için her türlü yola başvurabilirler. İktidar tam da bunu yapmaktadır. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi hain, terörist, illet ,zillet ve azgın azınlık ilan ederek  toplumu kutuplaştırmaktadır.  Çıkarları için her türlü terör örgütü ile görüşmekten çekinmezken, kendisine muhalif görüştekileri, bunlar terör örgütleriyle işbirliği yapıyor diyerek muhalefeti vatan haini göstermeye devam etmektedir.“Siyaset ayrıştırmak için değil, birleştirmek için yapılır” diyeceksiniz sonrada kalkıp size muhalif Belediye başkan adayına  “Milletin inancıyla, İstanbul’un tarihiyle kavgalı, azgın azınlığın bu şehrin dokusunu, kadim karakterini bozmasına asla izin vermeyeceğiz, bunların kazandığı gün yunan medyası sevindi” diyeceksiniz hadi oradan derler adama bumu birleştirme siyaseti. 23 Haziranda oyunuzu Sisi’ye mi  yoksa Binali beye mi vereceksiniz  diyen zihniyet mi faşist,  yoksa, on altı milyon İstanbul halkının başkanı olacağım diyen sayın Ekrem İmamoğlu’mu faşist düşünceye sahip  kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.