Aynı dönemde ödemeler dengesi tanımlı dış ticaret açığı ise 4.586 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Hizmetler dengesi kaynaklı net girişler ise 2.574 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti. Bu kalem altında seyahat kaleminden kaynaklanan net gelirler 1.696 milyar ABD doları oldu.

Birincil gelir dengesi kaleminde 233 milyon ABD doları net çıkış, ikincil gelir dengesi kaleminde ise 154 milyon ABD doları net giriş kaydedildi.

Finans Hesabı'nda ise doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler 317 milyon ABD doları olarak kaydedildi. Portföy yatırımları 1.690 milyar ABD doları tutarında net giriş kaydederken, yurt dışı yerleşiklerin hisse senedi piyasasında 1.187 milyar ABD doları ve devlet iç borçlanma senetleri piyasasında 1.154 milyar ABD doları net alış yaptığı görüldü.

Diğer yatırımlar altında, yurt içi bankaların yurt dışı muhabirlerindeki efektif ve mevduat varlıkları 199 milyon ABD doları net artış kaydederken, yurt dışı bankaların yurt içindeki mevduatları ise 1.633 milyon ABD doları net artış gösterdi.

Resmi rezervlerde ise bu ay 1.978 milyon ABD doları net artış gerçekleşti.

Bakan Şimşek'ten kredi kartı iddialarına yanıt Bakan Şimşek'ten kredi kartı iddialarına yanıt

TCMB'nin yaptığı açıklamada ayrıca, "Revizyon Politikası" doğrultusunda yapılan yıl sonu çalışmaları kapsamında, çeşitli güncellemeler yapıldığı ve bu güncellemelerin "Cari İşlemler Hesabı" ile "Finans Hesabı" kalemlerini ve dolayısıyla "Net Hata ve Noksan" kalemini etkilediği belirtildi. Yapılan güncellemeler neticesinde Net Hata ve Noksan kaleminin değişen oranları da açıklandı.