CANLI YAYINDA GAZETECİLER

Bu haber 14 Ocak 2020 saat 9:01 'de eklendi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak yayınlanan Gündem Özel Programında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Polatlı gündemine dair önemli soruların cevap bulduğu canlı yayın üç saat boyunca Polatlılılar tarafından ilgiyle takip edildi. Gündem Özel Programı’nda; Ayrıntı Gazetesi’nden Osman Yüksel, Duatepe Gazetesi’nden Emre Efe, Meydan Haber Gazetesi’nden Bedri Sinan Taşpınar, İstiklal Gazetesi’nden Sevim Işık, Polatlı Haber Ajansı’ndan Rüzgar Hamza Kabasakal ve Polatlı Postası Gazetesi’nden Aykut Kaya’nın konuğu olan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya yayın boyunca Polatlı’ya dair merak edilen bir çok konuyu açıklığa kavuşturdu. Polatlı’da hizmet veren tüm basın kuruluşlarının sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan Başkan Yıldızkaya ile Gündem Özel programı yayın boyunca toplamda 50.000’den fazla kişi tarafından izlendi.
BAŞKAN YILDIZKAYA; “YENİ BİR ETÜT MERKEZİ AÇMA PLANIMIZ VAR”
Yayın boyunca gazetecilerin gündeme dair tüm sorularına cevap veren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya programın başında yaptığı genel değerlendirmede; “2014 ve 2019 seçimlerinde büyüyen gelişen her türlü yeniliğe açık bu güzel şehrin insanları bizi iki defa rekor oyla Belediye Başkanı seçtiler. Ben buradan bütün hemşehrilerime şükranlarımı sunmak istiyorum tabii bizde seçildiğimiz gün itibariyle 2014 yılının 31 Mart tarihinden itibaren, elimizden gelen ne varsa bütün gücümüzle bilgimizle birikimimizle bu şehre değer katmaya çalışıyoruz. Ben Allah’a hamdolsun, 2019 seçimlerinde vatandaşlarımızın karşısına verdiği sözleri tutmuş bir Belediye Başkanı sıfatıyla çıktım. Polatlımız bizim dönemimizde pek çok yenilikle tanıştı dün olmayan projeleri biz hayata geçirdik. Sosyal ve mimari projelerdi bunlar. Mesela bir etüt merkezi açtık. Şuan 40 arkadaşımızla beraber 25’i öğretmen diğerleri de yardımcı öğretmen, yardımcı personel derken toplam 40 kişi çalışıyor. Etüt merkezinde sınav yapıyoruz. Fakirin fukaranın çocuğu da eğitimden yararlansın diye biz eğitimde fırsat eşitliği yapıyoruz. Malum dershanelerin durumu da belli. Bizler sınavla alıyoruz. Etüt merkezinin verdiği bilgi dâhilinde bugüne kadar 5 bin çocuğumuza eğitim desteği vermişiz. İnşallah bu dönem bir etüt merkezi daha açacağız öyle bir planımız var. Mesela kreş açtık. 20 kişi çalışıyor. Mesela hanımlar konağı diye bir projemiz var 15-20 kişi çalışıyor. İstihdam merkezi açtık orada çalışanlar var. Paylaşım merkezi açtık orada çalışanlar var. İşte içinde olduğumuz bu potayı ilk defa biz kurduk. 10 kişi çalışıyor burada. Bunların hepsi işe istihdam yaratmadan ziyade bu şehrin ihtiyacıydı. Hepimiz burada Polatlı’nın çocuklarını, şehrin eğitimli çocuklarını burada değerlendirerek buna katkı sağlamış olduk. Biz şehrin sorunlarına bakarken az oy ya da çok oy aldık gibi bir ikileme düşmedik. Bunu hiç yapmadık. Bunu en iyi bize oy veren ya da oy vermeyen vatandaşlarımız çok iyi bilir. Biz hiçbir icraatımıza ve faaliyetimize siyaseti bulaştırmadık.” İfadelerine yer verdi.
BİZİM BELEDİYEMİZDE BANKAMATİK MEMURU YOK
Polatlı Belediyesi İmar Limited Şirketi çalışanları konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Yıldızkaya; “Bizim belediyemizde öyle bankamatik memuru yok. Olmaz. Olabilme ihtimali de yok. Mesela İmar limitet şirketi var. Belediyenin yan şirketi. Benim geldiğimde burada çalışan kişi sayısı 12 idi. Tabii şirketin mazisinde ciddi bir denetim var. 2012 yılında Sayıştay denetimine tabii olunca, şirket faaliyetlerine ara vermiş. Sadece otopark çalıştırıyordu. Şuan çalışan kişi sayısı 84 kişidir. Şirkete sürekli işçi alsak Belediye onların maaşını ödeyemez. Belediye şirketine şu parayı al diyemez. Şirket çalışıyor parasını kazanıyor.”dedi.
FETÖ ŞÜPHESİYLE GÖREVDEN ALINAN HERHANGİ BİR PERSONELİMİZ YOK
15 Temmuz sürecinde Fetö şüphesiyle görevden alınan bir personelin olmadığını belirten Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra Valilikler bünyesinde OHAL büroları kuruldu. Ve Valilik Kaymakamlık silsilesiyle bize 5- 6 tane personelle ilgili sorun olabileceğine dair bir evrak geldi. Biz ne yaptık, hemen tedbiri açığa aldık. Hepsinin soruşturmasını yaptık ve raporumuzda da ilgili kişinin FETÖ İle ilgili herhangi bir ilgisinin olmadığına dair kanaatimizi bildirdik. Hukukta buna karar verdi. Hepsini göreve iade ettik. Yani benim dönemimde FETÖ’den alınan herhangi bir personelimiz yok. Ama daha sonraki dönemde daha önce çalışmış, şirket elemanı olan bir şahısla ilgili böyle bir durum söz konusu oldu. Bizlerde ihracını yaptık. Hukukla ile mücadelesi devam ediyor. Hukuk karar verecektir.” Şeklinde konuştu.
KARTALTEPE AVM AYAKTADIR, AYAKTA KALACAKTIR
Gündem Özel Programında Polatlı’da en çok merak edilen konulardan biri olan Kartaltepe AVM ile ilgili süreci tüm yönleriyle anlatan Başkan Yıldızkaya; “Kartaltepe AVM bu şehrin tarihinde ki en büyük projesidir. Bu proje belediyenin projesidir. Bu projeyi hayata geçiren şahsımdır. Çünkü bu kadar büyük bir projeye başlamak başlı başına bir iştir. Şöyle diyelim burası sadece bir alışveriş merkezi değildir. Burası bir yaşam merkezidir. Aynı zamana da bir istihdam merkezidir. Bakın orada cep sinemaları var. Çocuk oyun alanları var kış günü kafeteryalar ve mağazalar var. Tabii ki proje çok iyi başladı o günlerde inşaat sektörü çok canlıydı. Müteahhit firmada Konutları hem de alışveriş inşaatı çok hızlı devam etti. Tabi ki Müteahhit firma yaptıklarını satarak işi yürüttü bizde elimizde ki hakediş sistemine göre hak ettiği yaptığı oranda firmayı tapuları verdik. Ama ne zaman ki 2018 yılının Ağustos ayında bu ülkede bir ticari kriz başladı en çok hangi sektör etkilendi inşaat sektörü.
Müteahhit firmada bundan etkilendi. Tabii o esnada AVM İnşaatı sona yaklaşmıştı bizde 2018’in sanıyorum aralık ayıydı AVM’yi açtık. Açtığımızda yüzde 60 doluluk oranı vardı aslında hedef yüzde 100’dü birçok firmayla da sözleşme imzalandı. Ama o krize göre birçok zincir firmalar o krize göre kendileri tek taraflı sözleşmelerini feshettiler. Bu kadar büyük projeyi halkın konuşması çok doğal spekülasyon olarak konuşmak ise çok yanlış burada ben bu işi ihale eden belediye başkanı olarak açık yüreklilikle cevaplandırıyorum doğru bilgi bu bilgidir. Aksi var diyen bunu ortaya koymakla mükelleftir. Bizim bu AVM’de bir yönetim zafiyeti oluştu mu evet oluştu. Biz işin yönetim kısmını ihaleyi alan firmaya bırakmıştık. Bugün o firma görevi bıraktı profesyonel bir firma ile anlaşıldı. AVM bugün ayakta ve her şeye rağmen ayakta kalacak. Bizim siyasi muasırlarımız kapansın artık bu proje benim projem olmaktan çıktı Polatlı’nın yani halkın projesi oldu. Ve buradaki arsa değerimiz en az 4 kat arttı. şuanda sadece AVM’de ki dükkânlarımızın satışını yapsak bugünki ucuz fiyatlarda bile arsa maliyetinin üzerinde bir gelir elde ediyoruz. Aynı zamanda ticari de bir iştir. Belediyenin karına olan bir iştir. Tabii şu var mı var bazı firmalar var. Yıllardır Polatlı’da ürün satıyorlar marka vermeyelim x ürünü firma alışmış 200 TL’den satmaya. Burada ki 150 TL’ye satıyor. Biz halka seçenek koyduk. AVM’nin özellikle kapanmasını isteyenler bu konuda anti propaganda yapanlar söyleyeyim bu şehre yabancı insanlar. Bu şehrin menfaatini düşünmeyen insanlar. Oranın kapanması kimin menfaatine olur hiç kimsenin menfaatine olmaz. Orası yaşayacak Allah’ın izniyle belediye olarak o alışveriş merkezinin yaşaması için gerekli tedbiri alıyoruz orası yaşayacak.” Cümlelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.