CANLI YAYINA SORU CEVAPLARLA DEVAM EDİLDİ

Bu haber 14 Ocak 2020 saat 9:05 'de eklendi.

KALAN DAİRELERİ KENDİ İMKANLARIMIZLA TAMAMLAYACAĞIZ
VATANDAŞA TESLİM EDECEĞİZ
Açıklamalarında Kartaltepe AVM içerisinde bulunan konutlara da değinen Başkan Yıldızkaya; “Biz konutlarla birlikte ihaleyi, 20.06.2017 tarihinde yapmışız firmada 03.08.2017 işe başlamış. Ekonomik kriz baş gösterdikten sonrada müteahhit firma satamamaya başlamış. Satamamaktan ziyade ilgili firma iş planının gerisinde kaldı. Yani işin bitim tarihi bu ayın 14’üydü ve müteahhit firma geride kaldı. Bunun üzerine Belediye 3 defa 09.08.2019’da 21.08.2019’da ve 10.09.2019’da ilgili firmaya ihtar çekti. Arkadaşlar biz bir kamu kurumuyuz bizim bütün işlerimiz hukuka uygun gider. Biz kafamıza göre bu ihaleyi sen al sana şu kadar süre vereyim deme hakkımız olmaz. Böyle bir şey yok. Dolayısıyla biz sözleşmeden kaynaklı ilgili hakkımızı kullandık ilgili firmayı uyardık ama firmanın ticari anlamda hacize düştüğünü öğrendiğimiz anda fesh ettik. Zaten bizim feshimizden de önce ilgili firmanın şantiye şefi istifa etmişti. Zaten son 3 – 4 ay yapılan tutanaklarda bir iş yapılmadığı da tespit edilmişti. Bir inşaatta şantiye şefinin olmaması demek o inşaata bir çivinin biler girmemesi ve o inşaatın durması demektir. Dolayısıyla baktık ki müteahhit bu işi yapamayacaktı bizde sözleşmeyi feshettik. Bunu yapmasaydık Polatlı Belediyesi suç işlemiş olurdu. Buradan daire alan vatandaşları bir araya getirdik. Bunun dışında sayısını halen bilemediğimiz firmaya ısrarla sorduğumuz halde cevabını alamadığımız ama bize açılan davalardan bildiğimiz 40-50 civarında sözleşme ile daire satmış, vatandaşımız tapusunu almamış biz bu insanların mağdur olmasını istemeyiz. Bugün itibariyle müteahhit firma ile arkadaşlarımız çalışıyor detaylı bir şekilde müteahhit firmanın ne kadar alacağı olduğunun tespitini yapıyorlar. Arkadaşlar burada şöyle bir şey var müteahhit Polatlı’dan para alıp kaçmış gitmiş diye bir şey yok. Müteahhittin alacağı var. Arkadaşlarımız firmanın alacağını detaylı olarak ortaya çıkaracaklar. İnanıyorum ki o tapu almadan daire alan vatandaşlarımız mağdur olmayacaklar. Polatlı Belediyesi bir kuruşunu kaptırmaz. Çok değerli personelimiz var. Her şeyi hukuka ve kanunlara uygun yaparız. Biz bunu kat karşılığı yaptık. Kat karşılığı ihale ettik biliyorsunuz belediyenin bir çok ihale yöntemi var ve buranın 3’te biri bizim hem inşaatta hem AVM’de 3’te ikiside müteahhit firmanın ama işte gelinen noktada sefahati anlattım biz kalan daireleri kendi imkanlarımızla tamamlayacağız ve vatandaşa teslim edeceğiz.” Dedi.
RAKİPLERİMİZE SİYASET YAPACAK BİR ALAN BIRAKMADIK
Kendisi hususunda tutuklandığı yönünde sürekli ortaya atılan iddalara net bir dille cevap veren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Benim dedikodulara verecek zamanım yok çünkü çok işim var. Çalışıyorum onlar kadar boşta değilim. Ama onları izliyor ve kulaklarımı tıkıyorum. Ben bu şehirde belediye tarihinin iki defa arka arkaya seçilen ikinci belediye başkanıyım hem de rekorla seçildim. Eskiden yüzde 20 ya da 25’le başkan seçiliyordu. Dedikoduyu seven buradan beslenen kendisini bu şekilde ifade eden birileri var ki bunlara da cevap veremeden edemeyeceğim. Biz rakiplerimize siyaset yapacak alan bırakmadık. Kadınlara gençlere yaşlılara hayvanlara yönelik onlarca mimari ve sosyal proje yaptık. Fakir fukara için çalıştık. Dolayısıyla rakiplerimiz bugün çalışmadı diyebiliyorlarmı. Onu diyemeyenler bu sefer dönüyorlar şahsımı ve arkadaşlarımı karalamaya başlıyorlar. Bizim bunlara boyun eğecek halimiz yok. Buradan şunu söylüyorum. Benim yaşım 52. Bugüne kadar şahsımla ilgili açılmış hiçbir dava yoktur. Ömrümün hiçbir döneminde hakim karşısına çıkmış biri değilim. Bakın eleştiri yapılabilir saygı duyarım. Herkes eleştirebilir hatalarımız varsa başımız üstüne deriz ama iftiralara boyun eğemeyiz. Bakın buradan çok net söylüyorum Mürsel Yıldızkaya’yı gayri ahlaki, gayri kanuni, gayri insani ve gayri İslami bir kavramla yanyana getirenler en alçak müftehirilerdir. Varsa elinde belge herhangi bir bilgi olan bunu hemen şimdi yarın paylaşsınlar. Buradan meydan okuyorum. Benim bulunduğum makam vebal gerektiriyor. Maalesef bu makamın diyeti de sanırım bunlar oluyor. Yani Mürsel Yıldızkaya isminin asla haramla asla ilişkisi olamaz. Benim aile yapıma ve yaşantıma ters. Ama kendini bilmezler kendilerine bir bataklık yaratmışlar bizi de oraya çekmek istiyorlar. Yani ben ara sıra duyuyorum belediyeye bazen kayyum atanıyor duyuyor musunuz bunları. Ertesi hafta ben tutuklanıyorum, tekrar çıkıyorum bunlara ben gülüyorum. İnanın gülüyorum. Mesela dairem olduğu yönündeki iddialar. Böyle çirkince durumlara izin vermeyeceğim belirtmek isterim. Yani benim kaç dairem varmış orada ki daire sayısı belli. 404 daire yapılıyor şimdi 508 değil. 104’ü ne tapu vermişiz 50 ya da 60’nı tapusu olan almış diğerleri de belediyenin üzerine tapulu şu anda nerede diğer daireler? Millet aptal mı 70 daire bize versin aslında aklıma şöyle bir durum geliyor demek ki diyorum bunların böyle bir şansı olsa böyle yapacaklarmış bu kavramlar bizim dışımızda olan kavramlar bizi bilen bilir. Bizim kanun önünde hesap veremeyecek tırnak üstü kadar bir durumumuz yok arkadaşlar bunu buradan söylemek istiyorum. Ve bunu kapatıyorum. Var olduğunu düşünenler bunu ispatlamakla mükelleftir. İspatlamayanda namert olur.” İfadelerine yer verdi.
KENDİ BATAKLIKLARINDA YUVARLANIYORLAR
Kazakistan ziyaretinde çektirdiği fotoğrafları gelen sorular üzerine cep telefonundan kameralara gösteren Başkan Yıldızkaya; “Arkadaşlar ben o tarihte bir yakınım ile birlikteydim bizim bir kazak gelinimiz var. Yeğenimin eşi onunla birlikte beraber bir ziyaret yaptık. Kendi imkan ve bütçemizle gittik. Benim öyle sosyal medyada resim paylaşma gibi bir durumum yok. Sadece belediye çalışmaları ile ilgili paylaşımlar yapıyorum. Yani bunu sukutu hayal ile izliyorum. Benim pasaportum belli pasaportum var. Hatta telefonumda var resmim Kazakistan da olduğuma dair. Yani bunu bu kadar basit ucuz siyaset ve radyoculuk yapanlara şaşırıyorum. Onları Allah’a havale ediyorum. Yani bir bataklık yaratmışlar orada yuvarlanıyorlar beni de güreşe davet ediyorlar. Domuzla güreş yapılmaz.” Şeklinde konuştu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Gündem Özel Programı’nda Gerede Suyu’nun Polatlı’ya getirilmesi hususunda yaptığı açıklamalar ve diğer tüm sorulara verdiği cevaplar yarın yayınlanmaya devam edecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.