Polatlı'da ilginç görüntüler: Bozulan aracı ayaklarıyla iterek götürdüler Polatlı'da ilginç görüntüler: Bozulan aracı ayaklarıyla iterek götürdüler

Çankaya Belediyesi, iş arayan vatandaşlara yeni bir istihdam kapısı açıyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu ile imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Kat Hizmetleri ve Bulaşıkhane Görevlisi eğitim programları başlıyor. İki alanda düzenlenecek eğitimler, teorik ve pratik olarak gerçekleştirilecek ve başarılı katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilecek. 

Çankaya Belediyesi’nin Iş Garantili Meslek Kursları Başladı! 

Çankaya Belediyesi'nin İş ve İstihdam Merkezi tarafından hayata geçirilen eğitim programları, farklı dönemlerde açılan diğer istihdam garantili eğitimler gibi iş arayan vatandaşlara yeni iş imkanları sunmayı hedefliyor. Düzenlenecek eğitimler teorik ve pratik olarak gerçekleştirilecek. Kat Hizmetleri eğitimi toplamda 356 saat, Bulaşıkhane Görevlisi eğitimi ise 144 saat sürecek. 

SINIRLI KONTENJAN 

Ücretsiz ve istihdam garantili mesleki eğitim kursları kontenjanla sınırlandırıldı. Kat Hizmetleri eğitimi için 18-35 yaş arası 20 kişi, Bulaşıkhane Görevlisi eğitimi için 18-40 yaş arası 15 kişi eğitime tabi tutulacak. Eğitimlerin sonunda mesleki yeterliliğe sahip olan adayların istihdamları da sağlanacak. 

NASIL BAŞVURU YAPILIR? 

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi'ne giderek başvuruda bulunabilecekler. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler ise İş ve İstihdam Merkezi'nin (0312) 458 89 00 numaralı telefonunun 3750-3751-3755 dahili hatlarından bilgi alabilecek. 

Kaynak: HABER MERKEZİ