Sokak hayvanları yasasında değişiklik: ‘Ötanazi’ kelimesi çıkarılıyor Sokak hayvanları yasasında değişiklik: ‘Ötanazi’ kelimesi çıkarılıyor

Çanakkale'nin Ezine ve Eceabat ilçelerinde meydana gelen orman yangınları sonucunda, toplam 680 hektarlık alan zarar gördü. Yaklaşık 952 futbol sahası büyüklüğüne denk geldiği bildirildi. 

ÇANAKKALE'NİN CİĞERİ YANDI

Eceabat ilçesinde 18 Haziran'da saat 16.00 sıralarında Kumköy mevkisinde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayılarak bir tarım arazisinden ormana sıçradı. Yangını kontrol altına almak için 10 uçak, 7 helikopter, 73 arazöz ve diğer iş makineleriyle toplamda 970 personel seferber edildi. Alevler, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle 24 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sonucunda 340 hektarlık orman alanı ile 235 hektar orman dışı alan olmak üzere toplamda 575 hektarlık bir alan zarar gördü. Bu da yaklaşık 805 futbol sahası büyüklüğüne denk geliyor.

147 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE 

Ezine ilçesinin çöp döküm alanında 20 Haziran'da saat 16.30 sularında başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla ormana sıçradı. Yangına havadan ve karadan çok sayıda ekip müdahale etti. Yaklaşık 7 saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Sonuç olarak, 105 hektarlık alan zarar gördü, bu da yaklaşık 147 futbol sahası büyüklüğüne denk geliyor.

Kaynak: TRT HABER