Çanakkale'nin İsmetpaşa Mahallesi’nde dün gece ailevi nedenlerden dolayı cinnet geçiren C.B. (25), kayınpederini bıçaklayarak öldürdü, eşini ve eşinin aile üyelerini ise çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladı. Zanlı, kasten öldürme ve kasten yaralama suçlarından gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. 

Çanakkale'de Cinnet Geçiren Şahıs Dehşet Saçtı  (2)

Olay, saat 23.50 sularında İsmetpaşa Mahallesi Astsubay Şerafettin Şengören Caddesi’ndeki bir evde meydana geldi. İddiaya göre, bir gün önce C.B.’nin eşi E.B.’nin ailesi, aile içi şiddet nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek C.B. hakkında şikayette bulundu. Şikayetin ardından C.B., E.B. ve ailesinin bulunduğu eve giderek tartışma başlattı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşerek, C.B. yanında getirdiği bıçakla dehşet saçtı. C.B., kayınpederi O.D.’yi sağ koltuk altından bıçaklayarak ağır yaraladı. Ardından, eşi E.B.’yi kasık ve kol bölgesinden, eşinin dedesi T.A.’yı sol kolundan, eşinin anneannesi D.A.’yı karın bölgesinden ve eşinin teyzesi G.Ç.’yi yüz, sırt, kulak ve boyun bölgesinden bıçakladı. 

Çanakkale'de Cinnet Geçiren Şahıs Dehşet Saçtı  (1)

Döviz bürosunda bir anlık hata 52 bin TL’ye mal oldu Döviz bürosunda bir anlık hata 52 bin TL’ye mal oldu

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ağır yaralı olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’ne kaldırılan kayınpeder O.D., tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralanan diğer aile üyeleri ise hastanelerde tedavi altına alındı. Olay anında C.B. ile birlikte olan arkadaşı O.S., olay yerinden kaçtı. Ancak, şahışlar Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Cuma Pazarı’ndaki köprü altında suç aletiyle birlikte yakalanarak gözaltına alındılar. 

C.B. ve arkadaşı O.S., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Kaynak: İHA