Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gitti.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 207 bin sandıkta oy kullandı. 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın belirleneceği seçimlerde, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimleri de yapıldı.

Milyonlarca vatandaş bugün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarlarını seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.

Çamlıdere’de AK Parti’den Hazım Caner Can, CHP’den Mehmet Cengiz, İYİ Parti’den Numan Cengiz, DEM Parti’den Mekke Koç, Yeniden Refah Partisi’nden Çetin Taşdemir, Bağımsız olarak Adem Ceylan ve Saadet Partisi’nden Mustafa Tuncer’in yarıştığı belediye başkanlığı seçimleri kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu.

ADEM CEYLAN SEÇİMİ ÖNDE GÖTÜRÜYOR

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen seçimlerin ardından, resmi olmayan sonuçlara göre, Çamlıdere Belediye Başkanı olarak göreve seçilen isim Adem Ceylan oldu.

Çamlıdere’de Bağımsız aday Adem Ceylan, halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak yeniden belediye başkanı seçildi. Oy sayımı devam ederken, yüzde 71,92 oranında açılan sandık sonuçlarına göre Çamlıdere’nin yeni başkanı Adem Ceylan oldu.

İşte Çamlıdere’de adaylar ve aldıkları oy oranları:

AK Parti Hazım Caner Can: Yüzde 27.65

CHP Mehmet Cengiz: Yüzde 15.12

Bağımsız Adem Ceylan: Yüzde 55.8

Türkiye Irak ile yıllar sonra ilk defa anlaşma imzalayacak Türkiye Irak ile yıllar sonra ilk defa anlaşma imzalayacak

İYİ Parti Numan Cengiz: Yüzde 0.3

DEM Parti Mekke Koç: Yüzde 0.01

Yeniden Refah Partisi Çetin Taşdemir: Yüzde 0.68

Saadet Partisi Mustafa Tuncer: Yüzde 0.11