Call of Duty Warzone Mobile, Activision'ın yeni oyunu, ev versiyonunun mükemmel bir uyarlaması olmasına rağmen, bazı önemli optimizasyon sorunları yaşıyor. Onları nasıl atlatılacağını öğrenelim.

Pil tüketimini azaltma Sahip olduğunuz cihazdan bağımsız olarak, Call of Duty Warzone Mobile pil üzerinde önemli bir etkiye sahip ve bir oyundan sonra şarj seviyesini %10'a kadar düşürebilir. Mucizeler beklenmemeli ve bu ücretsiz nişancı oyununun pil tüketimi her zaman yüksek olacaktır, ancak bazı ayarlar aracılığıyla oyunun kullandığı enerjiyi azaltmayı deneyebilirsiniz. Ayarlar menüsündeki Grafik sekmesinden erişebileceğiniz en önemli seçenek, Performans Optimizasyonu'dur ve Pil olarak ayarlanmalıdır. Ancak Grafik Kalitesi ve FPS Limiti de telefon/tabletin pil ömrünü etkiler: Elbette, daha az akıcı bir oyun deneyimi ve göze daha az hoş gelen bir deneyim yaşayacaksınız, ancak pil bundan daha az etkilenecektir.

Tek Tıklamayla Tüm Chrome Uzantılarını Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Tek Tıklamayla Tüm Chrome Uzantılarını Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Veri kullanımını nasıl azaltabilirsiniz?

Eğer Call of Duty Warzone Mobile oynarken cihazınız Wi-Fi bağlı değilse ve veri kullanıyorsa, öncelikle gerekli paketleri Ayarlar menüsündeki ilgili seçenekten indirmeniz önerilir, böylece oyun modlarını oynarken herhangi bir şey indirmenize gerek kalmaz. Ek olarak, Ayarlar menüsündeki Grafik sekmesini ziyaret edin ve Mobil veri kullanımıyla yüksek çözünürlüklü öğelerin akışına izin verme seçeneğini Hayır olarak ayarlayın, böylece cihazınız Wi-Fi ağına bağlı olmadığında oyunun tekstürlerini ve diğer unsurlarını indirmeyi önlersiniz.