Dr Çağrı Mert Bakırcı kimdirÇağrı Mert Bakırcı kaç yaşındaÇağrı Mert Bakırcı ne okudu? gibi aramalar yapılıyor. Detayları haberimizde...

Çağrı Mert Bakırcı kimdir?

4 Temmuz 1990'da Ankara'da doğan Çağrı Mert Bakırcı, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladı. Orta öğrenimini Çankaya Anadolu Milli Piyango Lisesi'nde tamamladı. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü başarıyla tamamladık. Üniversiteden sonra Texas Tech Üniversitesi'nde doktorasını yapmaya başladı ve burada asistan olarak çalışmaya başladı. Makine mühendisliği eğitimi sırasında yan dalını biyoloji alanında tamamladı.

Çalışmaları:

Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli? Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Evrim Ağacı'nın Kurucusu ve Yönetici Direktörü, popüler bilim yazarı ve anlatıcı.

5 Kasım 2010 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (BİYOGEN) bünyesinde Evrim Ağacı adında bir grup kuruldu. Türkiye'nin önde gelen evrimsel biyoloji ve bilimi yaygınlaştırma organizasyonlarından biri olan Evrim Ağacı, Bakırcı dünyasında çalışmalarına devam ediyor.

ODTÜ'den mezun olduktan sonra Texas Tech Üniversitesi'nden doktora derecesini aldı. Doktora araştırmamızın evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimi.

Bakırcı, Evrim Ağacı bünyesinde bugüne kadar 500'ün üzerinde bilimsel makale ve 4.000'in üzerinde popüler bilim içeriği yayınladı.

Kitapları:

"Evrim Teorisi ve Mekanizmaları" ve "50 Soruda Evrim" kitaplarının yazarı, "Şüphecinin El Kitabı" kitabının ortak yazarı,

“Evrenin Karanlıklarında Evrimin Işığı” kitabının yazarı ve ustasıdır.