Çağla Şikel 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şikelin babası Karslı bir Azeri ve mali müşavirdir. Annesi ise ev hanımı ve Adanalıdır.

1,80 boyu olan Çağla Şikel iki kardeştir. Berna adında bir ablası vardır.

Çağla Şikelin eğitim hayatı Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başlamıştır. Şikel dördüncü sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almıştır. İlkokulu bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında ortaokul eğitimini tamamlamıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda 1996 yılında lise öğrenimini bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lisan eğitimini alarak 1999 yılında mezun olmuştur.

Yeni CHP MYK üyesi Doç. Dr. Yunus Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni CHP MYK üyesi Doç. Dr. Yunus Emre kimdir, nereli, kaç yaşında?

Çağla Şikel katıldığı Miss Turkey yarışmasında 1997 yılında birincilik elde etmiştir. Daha sonra ise Miss World 97 güzellik yarışması ile dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli ödülünü almıştır.

Çağla Şikel 2008 yılında Emre Altuğ ile evlendi. 2015 yılında boşanan çiftin ise Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocukları vardır.