2 Ocak 1979'da İstanbul'da doğdu. 2 kardeş olan Çağla Şıkel'in Berna adında bir ablası var. İlköğretim hayatına İstanbul'da başlayan Şıkel, henüz ilkokul 4. sınıfta İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında bale eğitimi almaya başladı.

cagla-sikel-kimdir-kac-yasinda-nereli-cagla-sikel-evli-mi (2)

Üniversite eğitimine devam ederken, İstanbul Devlet Operası ve Cemal Reşat Rey Orkestra Balesi'nde sözleşmeli olarak bale sanatçısı olarak görev aldı. Üniversite yıllarında Sihirbaz Oz, Yedisi Birden, Külkedisi, Fındıkkran ve Arşın Mal Alan eserlerinde rol aldı.

cagla-sikel-kimdir-kac-yasinda-nereli-cagla-sikel-evli-mi (3)

1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci olan Şikel, aynı yıl Seyşel Adaları'nda gerçekleştirilen Miss World 97 Güzellik Yarışmasında dünya dörtüncüsü olarak 'Avrupa Güzeli' ödülünü aldı.

cagla-sikel-kimdir-kac-yasinda-nereli-cagla-sikel-evli-mi (4)

Çağla Şıkel'in oyunculuk kariyeri

Ekin Koç kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, burcu ne, evli mi? Ekin Koç kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, burcu ne, evli mi?

2004 yılında başlayan ve 3 sezon boyunca reyting rekorları kıran Cennet Mahallesi dizisinde Sultan karakterini canlandıran Şıkel, tüm Türkiye'de tanınır hale geldi. Şıkel, 2008 yılında Görgüsüzler dizisinde de rol aldı.

cagla-sikel-kimdir-kac-yasinda-nereli-cagla-sikel-evli-mi (5)

Çağla Şıkel'in özel hayatı

Çağla Şıkel, 10 Ağustos 2008 tarihinde ünlü şarkıcı Emre Altuğ ile evlendi. Çiftin Hüseyin Kuzey ve Uzay Tuncer adında iki oğlu oldu. Şıkel ve Altuğ çifti 12 Ocak 2015 tarihinde boşandı.

cagla-sikel-kimdir-kac-yasinda-nereli-cagla-sikel-evli-mi (7)

Çağla Şıkel bir süredir Avukat Nail Gönenli ile beraber.