Büyükşehiri hedef gösterenler Gökpınar Barajı’nı bitirsinler!

Bu haber 05 Kasım 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı oturumunda AK Partili meclis üyelerinin Sakarya Nehri’nin bulunduğu eski yataklarının doldurulmasına yönelik Büyükşehir Meclisi’ne verdikleri önerge ile DSİ ve Büyükşehir arasında geçmiş yıllarda imzalanan içme suyu protokolünün iptaline ilişkin görüşülecek gündemi gazetemize değerlendirdi. “Gökpınar Barajı’nın 12 yıldır bitiremeyenler, iktidar olmalarına karşın DSİ’ye sözü gçmeyenler şimdi hedefi Büyükşehir göstererek beceriksizliklerini örtpas etmeye çalışıyorlar” diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Sakarya Nehri ve Porsuk Çayı’nda yaşanan kurumanın ve kuraklığın önüne geçmenin anahtarının Gökpınar Barajı olduğunu ve Büyükşehirin uhdesinde bile olmayan Sakarya’nın eski yataklarının açılması ve su depolanmasına ilişkin Büyükşehire verilen iktidar partisi mensuplarının önergenin aslında iktidar partisinin işi halen tamamlayamamasına kılıf olduğunu dile getirdi.

 POLATLI’NIN EN BÜYÜK SORUNU OLAN SU MESELESİNE KESİN ÇÖZÜM GETİRDİK

Ovacık “DSİ ile Büyükşehir arasında içme suyu protokolü iptali için geçtiğimiz ay bir protokol iptalini gündeme taşımıştık. Ancak ne hikmetse AK Parti grubu buna direnmekte. Gerede suyunun Polatlı’ya getirilmesi için gerekli çalışmaların başladığı bir dönemde AK Parti’nin bu protokolü gündeme taşıması manidar. Herkes şunu bilsin ki, Polatlı daha sağlıklı ve içilebilir bir suya önümüzdeki yıldan itibaren kavuşmuş olacak. Polatlımızda da altyapı çalışmaları başladı ve en kısa sürede tamamlanarak Polatlı en büyük sorunu olan içme suyuna bizim dönemimezde, bu işin en büyük mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Mahsur Yavaş”‘ın sayesirde kavuşmuş olacak” dedi.

ÇÖZÜM ESKİ YATAKLAR DEĞİL GÖKPINAR’IN BİTİRİLMESİ

Ovacık “Gökpınar Barajı’nın 12 yıldır bitiremeyenler, iktidar olmalarına karşın DSİ’ye sözü gçmeyenler şimdi hedefi Büyükşehir göstererek beceriksizliklerini örtpas etmeye çalışıyorlar Gökpınar Barajı ne oldu? 12 yıldır hala bitirilmedi ve bunun cevabını verebilen yada şu tarihte bitecek diyebilen yok. Sürümcemede kaldı. Suyu kullanımıyla ilgil DSİ’nin aldığı kararların arkasında durulmadı. Bunlara müdahele etmeyen ve çözüm üretmeyen AK Parti maalesef iş büyükşehire geldiği zaman aslan kesilip direniş gösteriyor. Aynı duruşu binlerce çiftçitimizin ürünü tarlada yakarkende göstermeleri gerekirdi. Sakarya Nehri’nin sulamaylas. Burada Sakarya HNehri’ndeki sulamaların mutlaka sıfırlanması ve yeniden düze Suyun randımanlı kullanılması ama en önemlisi de 12 yıldırı bitirilmeyen Gökpınar’ın bitirilmesi gerikiyor. Eski yatakların doldurulması suyun kesin çözümü olmalacak. Ayrıca bu büşükyehnirin uhdesinde olmamasına rağmen Gökpınar’daki beceriksizliklerini Büyükşehiri işe dahil ederek hedef göstererek kapatkaya zalışma çabasıdır” diye konuştu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.