BÜYÜKŞEHİR’DE BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SONA ERDİ!

Bu haber 25 Kasım 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi bütçe maratonu sona erdi. Geçtiğimiz günlerde 25 ilçenin bütçelerinin görüşülmesi ve onaylanmasının ardından Pazartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde ASKİ, EGO Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı bütçeleri görüşüldü. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 9,5 saat süren görüşmenin ardından ASKİ ve EGO Genel Müdürlükleri bütçe toplamı 13 milyar 345 milyon TL olurken, kent gündemini ilgilendiren önemli maddeler de oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste söz alan grup başkan vekilleri bütçeler hakkında görüşlerini dile getirirken 12 ilçe belediye başkanı da söz alarak ilçelerinde ki eksiklikleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesinden isteklerini dile getirdi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO VE ASKİ BÜTÇELERİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlık ettiği son birleşimde; ABB, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü’ne ait toplam 13 milyar 345 milyon TL’lik bütçe oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, CHP Grup Başkan Vekili Yaşar Neslihanoğlu, MHP Grup Başkan Vekili Murat Ilıkan ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Adnan Beker ile çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesi söz alarak 2021 mali yılı bütçesine ilişkin görüşlerini dile getirdi. Başkan Yavaş, ilçe belediye başkanları ve grup başkan vekillerinin sorularına pandemi nedeniyle 7 Aralık’ta toplanacak meclis toplantısında yanıt vereceğini söyledi.

ABB, ASKİ VE EGO GENEL MÜDÜRLÜKLERİNE AİT GELİR VE GİDER BÜTÇELERİ

Toplantıda oy birliğiyle kabul edilen ABB, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerine ait gelir ve gider bütçeleri Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 milyar 970 milyon TL (Gelir), 7 milyar 700 milyon TL (Gider), ASKİ: 3 milyar 140 milyon TL (Gelir), 3 milyar 640 milyon TL (Gider), EGO Genel Müdürlüğü 2 milyar 5 milyon TL (Gelir), 2 milyar 5 milyon TL (Gider).

 BAŞKAN YAVAŞ İDDİALARA ARALIK AYI TOPLANTISI’NDA YANIT VERECEK

Konuşmaların tamamlanmasının ardından tüm belediye meclis üyelerine ve bütçenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Yavaş, pandemi sürecinde toplantının uzun sürmesi nedeniyle sorulara ve iddialara 7 Aralık’ta saat 11.00’da toplanacak meclis toplantısında yanıt vereceğini açıkladı: “Önceki dönemlere baktık, toplantılar en fazla 3-4 saat sürmüş. Grup başkanları konuşur, ardından bütçe komisyonundaki arkadaşlar konuşur. Zaten kendi bütçeleri oylanırken konuşacaklarını konuştular. Bizim bütçelerin üzerine konuşacakları şeyler varsa bunları grup başkanlarına iletmiş olmaları lazım. Bu saatten sonra bizi kim izleyecek, cevaplarımızı kim görecek, kimse görmeyecek. Böyle bir pandemi ortamında bu kadar uzun süre toplantı olmaz. Biz bunu da grup başkanı arkadaşlarla konuştuk. Burası tek bir klimayla havalandırılıyor. Bu virüsün yayılması için en elverişli ortam, kendi canınıza da yazık personelin canına da yazık, hepimizin canına yazık. Birçok belediye başkanımız bakın korona oldu, tedavi oldu. Kötü niyetli değiliz dendiğine göre onu da kabul ediyoruz. Yapacağım sunumun hakkını, hepsini Ankara halkına duyuracağım. Konuşmaların içinde bazı isnatlar var, bunların görülmesi lazım. Cevaplarımızı önümüzdeki toplantıya saklıyoruz. Geçmişte yapılan şeyleri güzelce alkışlıyorlar ama kötü olan şeylerin konuşulmasını istemiyorlar.” Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.