Büyükşehir, Polatlı’da çalışmalarına devam ediyor

Bu haber 30 Nisan 2020 saat 9:12 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, corona (Covid-19) virüs salgını nedeniyle kent genelinde teyakkuz halini sürdürerek, Polatlı’da faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

İLAÇLAMA, STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ilaçlama ekiplerince Şehir Merkezi Cadde ve sokakları, yurttaşların yoğun olarak kullandığı alanlar, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Noterlikler gibi kamu kurum ve kuruluş binalarını içeren kapsamlı bir ilaçlama, sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirdi.

POLATLI’DA ORTAK KULLANIM ALANLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Corona Covid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum ve çevre sağlığı başta olmak üzere ekonomik ve sosyal önlemlerle topyekün mücadelede teyakkuz halini sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs (COVİD-19) tehlikesiyle mücadele kapsamında alınan önlem ve tedbirlerini artırırken, bu anlamda Polatlı’da ortak kullanım alanlarındaki dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları belirli periyotlarla devam edilirken, yurttaşların yoğun olarak bulunduğu yerler başta olmak üzere şehir merkezinin tüm cadde ve sokaklarının ilaçlanma çalışması gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ilaçlama ekiplerince 5 ayrı ekip olarak gerçekleştirilen çalışmada, şehir merkezi cadde ve sokaklarının yanı sıra Kamu kurum ve kuruluşlarının sterilizasyon, dezenfeksiyon ve ilaçlanması yapıldı.

ÇALIŞMALAR BELLİ PERİYOTLARLA YAPILDI

Yapılan çevre sağlığı ilaçlama hizmeti kapsamının yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilgili birimlerce kapalı alanlar, sosyal tesisler ve kamu kurumlarında bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışmalarına belirli periyotlarla devam edileceği bildirilirken konu ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı;

“Bilindiği üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı ekiplerimiz, Polatlı genelinde yurttaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ortak alanlar başta olmak üzere, İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız ile kamu kurumlarımızda hijyen çalışmalarını program dahilinde belli periyotlarla gerçekleştirmektedir. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarının yanı sıra bugün kamu kurum ve kuruluşlarımızın, yurttaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanların hem ilaçlama hem de sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza bağlı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilmiştir. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz salgın hastalıklarla mücadele konusunda etkin mücadelesini 7/24 sürdürmektedir. Yurttaşlarımızın sağlığı, Toplum ve Çevre Sağlığı noktasındaki mücadelenin yanı sıra toplumumuzun her kesimini kapsayan sosyal ve ekonomik desteklerle de topyekün mücadelenin en güzel ve anlamlı örnekleri verilmektedir. Yurttaşlarımız Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının insanımızın yüreklerine dokunan yanlarıyla tanışmıştır. Bu zorlu süreci birlikte, birbirimize destek vererek, toplumsal bir imece ile atlatacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.