BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE POLATLI

Bu haber 27 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı meclisinde Polatlı’ya dair birçok konu görüşülerek karara bağlandı. Özellikle köylerde vatandaşın sosyal yaşantısı için önemli olan köy konakları yapımı için alan belirlenmesine yönelik komisyon raporları oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Köylerdeki çocukların sosyal yaşantısı için önemli olan çocuk parkları ve spor alanları yapımı konuları da Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı meclisinde görüşülerek karar bağlandı. Ulaşımda aksaklık yaşanmaması ve bozuk olan yollarda da bir takım çalışmalar yürütülmesi mecliste oy birliği ile kabul edilen konular arasında yer aldı. Büyükşehir için en önemli konulardan biri olan Ankaralı çiftçinin desteklenmesi de Büyükşehir Meclisi gündemindeydi verilen önerge ile yulaf ekimi için destek sağlanması ile ilgili kırsal kalkınma komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

SARIHALİL MAHALLESİ KONAĞI TAMAMLANACAK

Sarıhalil Mahallesindeki mahalle konağının tamamlanmasına ilişkin Sosyal İşler Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında okundu. Yapılan görüşmeler sonucunda Sarıhalil Mahallesi 783 parselde %40’ı yapılmış olan mahalle konağının tamamlanması, mahalle halkına sosyal ve kültürel bir tesis kazandırılması için gerekli çalışmaların başlatılmasına ilişkin Sosyal İşler Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

OLUKPINAR MAHALLESİNE İLAVE SU DEPOSU

Olukpınar Mahallesine içme suyu deposu yapılmasına ilişkin Sosyal İşler Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında okundu. Olukpınar Mahallesine ilave bir içme suyu deposuna ihtiyaç duyulduğu, bu nedenle ilave bir su deposu yapılmasına ilişkin Sosyal İşler Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

KÖY KONAĞI YA DA MUHTARLIK YAPILACAK ALANLAR TESPİT EDİLECEK

Yenidoğan Mahallesine ve Poyraz Mahallesine köy konağı ya da muhtarlık yapılacak alanın tespit edilmesine ilişkin Köyler ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında görüşüldü. Poyraz Mahallesinde köy konağı ya da muhtarlık binası olarak kullanılacak bir yere ihtiyaç duyulduğu, gerekli etüd çalışmaları yapılarak ihtiyaçların giderilmesine ilişkin Köyler ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

KÖYLERE YULAF EKİMİ İÇİN DESTEK SAĞLANMASI MECLİSTE GÖRÜŞÜLDÜ

Bala, Haymana, Polatlı ve Gölbaşı İlçelerinde bulunan köylere yulaf ekimi için destek sağlanması ve bu İlçelerde sulu tarım yapılacak arazilerin belirlenmesine ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu raporu Büyükşehir Belediye Meclisi tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra Meclis üyesi Osman Karaaslan tarafından verilen önergede “Bala, Haymana, Polatlı ve Gölbaşı İlçelerinde bulunan köylere yulaf ekimi için destek sağlanması ve bu İlçelerde sulu tarım yapılacak arazilerin belirlenmesi”nin istendiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde değerlendirilmesine ve gereğinin yapılmasına ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

ÇİMENCEĞİZ MAHALLESİNE KOYUN YIKAMA TESİSİ YAPIMI

Hayvancılık ile uğraşan vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan koyun yıkama tesisleri belediyeler bünyesinde mahallere yapılmaya devam ediyor. Çimenceğiz Mahallesine bir adet koyun yıkama tesisi yapılmasına ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında okundu. İYİ Parti Polatlı Meclis üyesi Adnan Sezgin tarafından verilen 08.03.2021 tarihli önergede “Polatlı İlçesi Çimenceğiz Mahallesine bir adet koyun yıkama tesisi yapılmasının istendiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde değerlendirilmesine ve gereğinin yapılmasına ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

TÜRKTACİRİ MAHALLESİNİN İÇME SUYU SORUNLARININ GİDERİLECEK

Türktaciri Mahallesinin içme suyu sorunlarının giderilmesine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında okundu. Türktaciri Mahallesinde içme suyu sıkıntılarının giderilmesine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

ANKARA ÖZEL HALK OTOBÜSLER DAHA SIK DENETLENECEK

Büyükşehir belediye sınırlarında faaliyet gösteren özel halk otobüsleri, minibüsler ve EGO otobüslerinin denetlenmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonunun raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin  toplantısında okundu. Büyükşehir Belediyesi sınırlarında faaliyet sürdüren Özel Halk Otobüsleri, Özel Toplu taşım Araçları, Minübüsler ve EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının denetlendiği fakat pandemi dolayısıyla bu denetlemelerin daha hassas ve düzenli yapılması gerektiğine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.