BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE POLATLI GÜNDEMİ

Bu haber 23 Şubat 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclisinde birçok önemli konuya dair önergeler meclise sunularak oylandı. Mecliste Polatlı’ya ilişkide bir çok önemli konular görüşüldü. Mülkiyeti Polatlı Belediye Başkanlığına ait olan Gazi Mahallesi 661 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazın projesine uygun olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından “Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisi” yapılması şartıyla 15 yıllığına tahsisinin yapılmak istenmesine ilişkin ortak projenin kabulü ile tahsis, proje ve diğer hususlara ilişkin düzenlenecek protokolleri imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı ya da görevlendireceği belediye personeline yetki verilmesine ilişkin teklif oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

HACIOSMANOĞLU-TÜFEKÇİOĞLU-GÜLPINAR MAHALLELERİNE SICAK ASFALT

Polatlı HacıosmanoğluTüfekçioğlu-Gülpınar Mahalleleri grup yollarına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22 Ocak 2021 gün ve 76 sayılı raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 10 Şubat 2021 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Hacıosmanoğlu-TüfekçioğluGülpınar Mahalleleri grup yollarına mevsim şartlarına göre sıcak asfalt atılması konusunun Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca değerlendirilmeye alınmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu “Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapılması” tarzında değiştirilerek oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

TOPRAK KANALLAR BETON KANALLARA DÖNÜŞECEK

Polatlı İlçesi Kabak ve Türktaciri Mahallelerinde bulunan toprak kanallara ilişkin Baraj, Gölet, Sulama Kanallarını Değerlendirme Komisyonunun 29 Ocak 2021 gün ve 12 sayılı raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 11 Şubat 2021 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Kabak ve Türktaciri Mahallelerinde bulunan toprak kanalların beton kanal yapılarak su sarfiyatının önlenmesini, tarım için önemli olan suyun kaybolmadan kullanılması için gerekli inceleme ve araştırmaların başlatılması konusunun Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca değerlendirmeye alınmasına ilişkin Baraj, Gölet, Sulama Kanallarını Değerlendirme Komisyon Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

ASKİ TARAFINDAN OLUŞAN MAĞDURİYET GİDERİLECEK

Polatlı İlçesi Yaralı Mahallesi sınırlarında ASKİ tarafından yapılan çalışmalara ilişkin rapor Büyükşehir Belediye Meclisinin 11 Şubat 2021 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı ilçesi Yaralı Mahallesi Konya yolu üzerinde bulunan çiftçinin tarlasından geçen Polatlı içme suyu boru hattının, arıza tamiri için ASKİ tarafından kazılan tarlanın iş makineleri ile tekrar eski haline getirilmesi ve çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyon Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN TEKE VE KOÇ DESTEĞİ

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla teke ve koç desteği sağlanmasına yönelik üniversiteler, kooperatifler veya üretici birlikleri ile protokol yapılmasına ilişkin Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının yazısı Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında okundu. Konunun Komisyona gönderilmeden görüşülüp karara bağlanmasını isteyen Meclis Başkanı Mansur Yavaş’ın şifahi önerisinin kabulü ile konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde hayvancılığın gelişimine katkıda bulunmak ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizi desteklemek amacı ile damızlık koç ve teke temin edilerek %75 destek %25 katkı payı şeklinde yetiştiricilerimize dağıtımı planlandığı; 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 7.maddesinde yer alan “Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarım ve hayvancılığı desteklemek amacı ile her türlü faaliyet ve hizmette bulunabilirler” hükmü gereğince hayvancılığı geliştirmek, iyileştirmek ve yetiştiriciyi desteklemek amacı ile damızlık teke ve koç desteğinin Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından üniversiteler, kooperatifler veya üretici birlikleri ile protokol yapılarak mal alımının yapılması ve ihtiyaç sahibi yetiştiricilere dağıtılmasına ilişkin teklif oylanarak oybirliğiyle kabul edildi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.