BÜYÜKŞEHİR KÖY KONAĞI YAPACAK

Bu haber 26 Ağustos 2022 saat 10:22 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ağustos ayı toplantısında alınan kararla Polatlı’da köy konağı olmayan mahallelere uygun yerler tespit edilerek köy konağı yapılacak. Ayrıca CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fatma Erten ve Zekai Kaya, MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde verdiği önergeler Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.

UYGUN YERLER TESPİT EDİLEREK KÖY KONAĞI YAPILACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görülecek yerlere köy konağı yapılması, bunların muhtarlıklara tahsis ve devrine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonunun 22.07.2022 tarihli ve 41 sayılı Raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.08.2022 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Kent Estetiği Dairesi Başkanlığınca, Ankara mücavir alan sınırları içerisinde yer alan merkez ve kırsal mahallelerde, köy etkinliklerinin yapılabileceği, tebrik ve taziyelerde bir araya gelme imkanı sunan, genel anlamı ile köylerde birlik ve beraberliğin sağlanabilmesi için buluşma noktası teşkil edecek mekanlara sahip olmayan köylere (mahallelere) köy konağı kazandırılmasının planlandığı, Belediye tarafından uygun görülecek yerlere köy konağı yapılması, yapılan köy konaklarının işletme-bakım giderlerini üstlenmeleri, elektrik-su-doğalgaz vb. abonelikleri kendileri adına tesis etmeleri koşulu ile hudutları içerisindeki muhtarlıklara tahsis ve devir edilebilmesi için Kent Estetiği Dairesi Başkanlığına yetki verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

SELDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARA YÜZDE 50 DAHA FAZLA TOHUM DESTEĞİ

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık’ın önergesi olan Polatlı İlçesi Eskiköseler Mahallesinde 11.06.2022 tarihinde yaşanan yoğun yağış nedeniyle sel baskınından etkilenen vatandaşlarımıza tohum yardımı yapılmasına ilişkin Üye Selami Ovacık’ın önergesi Büyükşehir Belediye Meclisinin 08.08.2022 tarihli toplantısında okundu. Konunun Komisyona gönderilmeden görüşülüp karara bağlanmasını isteyen Meclis 1. Başkan Vekili Fatih Ünal’ın şifahi önerisinin kabulü ile konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Eskiköseler Mahallesinde 11.06.2022 tarihinde yaşanan yoğun yağış nedeniyle sel baskınından etkilenen vatandaşlara zararlarının tazminine yardımcı olmak için Sosyal Yardım Yönetmeliği doğrultusunda ve Belediye bütçe imkanları dahilinde tohum desteklerinin yüzde 50 fazlası ile yapılmasına ilişkin önerge oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

KAYA VE ERTEN’İN ÖNERGELERİ

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Zekayi Kaya ve Fatma Erten’in önergeleri olan Polatlı İlçesine bağlı Eskikarsak, Yenice ve Gümüşyaka Mahalleleri arasındaki yolların asfaltlanmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.07.2022 tarihli ve 60 sayılı Raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.08.2022 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesine bağlı Eskikarsak, Yenice ve Gümüşyaka Mahalleleri arasındaki bozuk yolların sıcak asfalt atılarak yeniden yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesine bağlı Kuşçu, Macun, Beyobası ve Temelli bağlantı yolunun asfaltlanmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.07.2022 tarihli ve 61 sayılı Raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.08.2022 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesine bağlı Kuşçu, Macun, Beyobası ve Temelli bağlantı yolarının bozulduğu ve trafik kazalarına sebep olduğu, bu yolların acilen sıcak asfalt atılarak yeniden yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

SERPİL ÖZTÜRK’ÜN ÖNERGELERİ

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün önergesi olan Polatlı İlçesinde bulunan Emine Işılsu Caddesinin bakım ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.07.2022 tarihli ve 62 sayılı Raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.08.2022 tarihli toplantısında okundu. Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Emine Işılsu Caddesi üzerinde bulunan ana yolda çukurlar oluşması ve yolun bozulması sebebiyle araç kullanan sürücülerin zor anlar yaşadığı ve araçlarının çukurlara girerek hasar gördüğü, Emine Işılsu Caddesi mahallelerini birbirine bağlayan yol üzerinde 2 okulun bulunduğu bir cadde olduğundan, yolda bakım ve onarım çalışmaları yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.