BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Bu haber 20 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Yüzükbaşı isale hattındaki bakım ve yenileme çalışmaları nedeni ile yaşanan 4 günlük zorunlu su kesintisi günlerinde, ASKİ ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları Platformu gönüllüleri tarafından besleme ve bakımları yapılan çöplük bölgesinde yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü ve ABB Fen İşleri Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri su tankerleri ile bölgedeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını giderdi. Çöplük bölgesinde yaşayan sokak hayvanlarının suya ulaşma sevinçleri, ASKİ ve ABB Fen İşleri ekiplerinin çalışmaları esnasında iç ısıtan görüntülere sahne oldu. Doya doya su içen ve temizliklerini yapan ve ekiplere teşekkürlerini sevgiyle gösteren sokak hayvanlarının, su tankerlerine eşlik ederek görevli ekipleri uğurlamaları kalpleri ısıttı.

HAYVANLARA SU DESTEĞİ YAPILARAK MAĞDUR OLMALARI ENGELLENDİ

ASKİ ve ABB Fen İşleri Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri takip eden günlerde de çöplük bölgesindeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti. Haykonfed Polatlı ve Ankara Temsilcisi, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları platformunun kurucusu Aysun Taşçı ve Polatlı’nın hayvansever gönüllüleri Eğitimci Melek Irak, Zübeyde Sağlam, Tülay Karakuş, Cabbar Çepur,İdil Konuk ve Seda Yazıcı bakım ve beslemelerini gerçekleştirdikleri çöplük bölgesindeki sokak hayvanlarının, isale hattı bakım ve yenileme çalışmaları nedeniyle zorunlu su kesintisi sürecinde mağdur olmamaları konusunda ASKİ Polatlı Bölge Müdürü Bülent Günkaya ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefi Soner Yıldız’a ulaştı.

CAN DOSTLARIMIZA SULARI ULAŞTI

ASKİ Polatlı Böle Müdürlüğü ve Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri su tankerleri ile bölgeye giderek bölgedeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşıladı. Haykonfed Polatlı ve Ankara Temsilcisi, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları platformunun kurucusu Aysun Taşçı, yaptığı açıklamada ‘’Duyarlı, iyilik sever ve hayvan dostu gönüllülerimizle çöplük bölgemizdeki can dostlarımızın bakım ve beslemelerini gerçekleştiriyoruz. Su kesintisi sürecinde can dostlarımızın mağduriyet yaşamamaları için ASKİ Bölge Müdürümüz sayın Bülent Günkaya ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefimiz sayın Soner Yıldız’a ulaştık. Duyarlılık göstererek su tankerlerini bölgeye ulaştırdılar. Can dostlarımızın sevinçleri, ekiplere gösterdiği teşekkür duyguları ve ekiplere yol boyunca eşlik ederek sevgiyle uğurlamaları görülmeye değerdi. ASKİ ve Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri takip eden günlerde de bölgeye gelerek can dostlarımıza sularını ulaştırdı. Yetkililerimize ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MANSUR YAVAŞ ÇALIŞMALARI BİZZAT TAKİP ETTİ

 ASKİ Polatlı Bölge Müdürü Bülent Günkaya konu İle ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş ve ASKİ Genel Müdürümüz sayın Erdoğan Öztürk’ün talimatları doğrultusunda sahadaki 192 personel, 150’ye yakın ekipman ile toplumsal yaşam kalitesini önceleyen, yurttaşlarımızın su ihtiyaçlarını ve suya ulaşımını önemseyen ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. 24 saat, gece ve gündüz insan üstü bir gayretle aralıksız çalışarak, Polatlı’lı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için uğraş veren tüm personelimize teşekkür ediyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş çalışmaları bizzat takip etti. ASKİ Genel Müdürümüz çalışmalar boyunca Polatlı’daydı.” dedi.

TAKİP EDEN GÜNLERDE DE SOKAK HAYVANLARININ SU İHTİYAÇLARI TAKİP EDİLDİ

Günkaya , “Hazırlanan bu kapsamlı plan dahilinde ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü olarak uygulamaya koyduğumuz çalışma programı ile vatandaşlarımızın su sıkıntısından kaynaklı olası mağduriyetlerinin önüne geçmiş olduk. Bu noktada mahallelerinde ASKİ ekiplerimizin çalışmalarına katkı sunan, destek veren tüm mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Covid 19 tedavileri süren, karantina süreci devam eden yurttaşlarımızın da kapılarına kadar su servisi gerçekleştirdik.Polatlı’mızın Doğa ve Hayvan Dostları platformu gönüllüleri ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü’müze ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefliği’ne ulaşarak çöplük bölgesinde yaşayan can dostlarımızın su sıkıntısını dile getirdi. Ekiplerimiz derhal bölgeye intikal ederek can dostlarımız, sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını giderdi. Takip eden günlerde de sokak hayvanlarının su ihtiyaçları takip edildi. ‘’ ifadelerinde bulundu.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.