BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HAYMANA BELEDİYESİNE 600 BİN TL YARDIM

Bu haber 27 Temmuz 2022 saat 10:02 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden Haymana Belediyesine “Sakarya Meydan Muharebesinin 101.Yılı” münasebetiyle 600 bin lira maddi yardım yapılacak.

Sakarya Meydan Muharebesinin 101. Yılı nedeniyle Haymana Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek 5. Uluslararası Sakarya Meydan Muharebesi etkinliklerine maddi ve manevi destek verilmesi teklif edildi. “Sakarya Meydan Muharebesinin 101. Yılı” kapsamında Haymana Belediyesine Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 600.000,00.-(Altıyüzbinlira) TL tutarında maddi destek verilebilmesi ile Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığınca söz konusu meblağın Haymana Belediyesine ödenmesine ilişkin teklif oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

KONU KOMİSYONA GÖNDERİLMEDEN GÖRÜŞÜLEREK KABUL EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesince “Sakarya Meydan Muharebesinin 101.Yılı” münasebetiyle Haymana Belediyesine yardım yapılmasına ilişkin Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının 06.07.2022 tarihli ve E.537872 sayılı yazısı Büyükşehir Belediye Meclisimizin 07.07.2022 tarihli toplantısında okundu. Konunun Komisyona gönderilmeden görüşülüp karara bağlanmasını isteyen Meclis 1.Başkan V.Fatih Ünal’ın şifahi önerisinin kabulü ile konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. maddesinin (a) fıkrasında “Mahallî idareler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait yapım, bakım, onarım ve taşıma işlerini bedelli veya bedelsiz üstlenebilir veya bu kuruluşlar ile ortak hizmet projeleri gerçekleştirebilir ve bu amaçla gerekli kaynak aktarımında bulunulabilir. Bu takdirde iş, işin yapımını üstlenen kuruluşun tâbi olduğu mevzuat hükümlerine göre sonuçlandırılır.” denilmektedir. Söz konusu kanuna istinaden “Sakarya Meydan Muharebesinin 101. Yılı” olması münasebetiyle Haymana Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek 5. Uluslararası Sakarya Meydan Muharebesi etkinliklerine maddi ve manevi destek verilmesi istenildiği; Bu nedenle; “Sakarya Meydan Muharebesinin 101. Yılı” kapsamında Haymana Belediyesine Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 600.000,00.-(Altıyüzbinlira) TL tutarında maddi destek verilebilmesi ile Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığınca söz konusu meblağın Haymana Belediyesine ödenmesine ilişkin teklif oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.