Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 diyabet hastası öğrencilere destek amacıyla başlattığı "Diyabet Sensörü Destek Programı" projesi kapsamında her bir öğrenciye sensör dağıtımı gerçekleştirdi. 

Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitimde Eşitlik Için Diyabet Sensörü Destek Programı (1)

Başkent'te her çocuğun eşit şartlarda eğitim alması için adım atan Ankara Büyük Şehir Belediyesi, halk sağlığını korumak adına hayata geçirdiği projelere yenilerini ekleyerek devam ediyor. ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 diyabet hastası öğrencilere "Diyabet Sensörü Destek Programı" kapsamında sensör dağıtıldı. Her bir öğrenciye dağıtılan sensörlerin kullanımına yönelik eğitimler ise sınava kısa bir süre kala öğrenciler ve velilerine verildi. 

Biberonla balık besleme imkanı sunan AVM içindeki en uzun tünel akvaryum: AQUAVEGA Biberonla balık besleme imkanı sunan AVM içindeki en uzun tünel akvaryum: AQUAVEGA

Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitimde Eşitlik Için Diyabet Sensörü Destek Programı (2)

“EĞİTİM ENGELİ ORTADAN KALKACAK” 

Eğitimin açılışında konuşan Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, sınava hazırlanan öğrencilerin stres durumunda şeker seviyelerinde yükselme yaşadıklarında eğitim engelini ortadan kaldırmak adına hayata geçirdiklerini vurguladı. 

Ünsal, konuşma sırasında şu ifadeleri kullandı: 

"Bu projemize başlarken biz hem LGS hem YKS’ye girecek öğrencilerimizin sınav esnasında strese dayalı şeker seviyelerindeki yükselmeleri anında tespit ederek, gerekli insülin tedavisi yaparak sınavdaki bir engeli, bir eğitim engelini ortadan kaldırmak istedik" dedi. 

İHA

Editör: Sema Türkel