BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEL MAĞDURLARININ YANINDA

Bu haber 11 Haziran 2021 saat 8:05 'de eklendi.

Yaşanan yoğun yağış nedeniyle Polatlı Özyurt ve Türktaciri mahallelerinde sel baskını yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ, Fen İşleri ve Aile Yaşam Merkezi bürokratları bölgeye giderek büyük bir özveriyle çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ekiplerden, bürokratlardan ve mahalle muhtarlarından gerek çalışmalar, gerekse de mağduriyetin giderilmesi noktasında sık sık iletişime geçerek bilgiler aldı.

BAŞKAN YAVAŞ SÜREKLİ BİLGİ ALDI

Özyurt ve Türktaciri mahallerinde yaşanan ani sel baskını büyükşehir ekiplerini teyakkuza geçirdi yaşana felaketin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur yavaş büyükşehir Bürokratları ve mahalle muhtarlarından sürekli bilgiler aldı ve konuyu yakından takip etti. Ekiplerin çalışmalarının ardından başkan yavaş sel felaketi sebebi ile mağdur olan ve zarar uğrayan mahalle sakinlerinin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi ev mahallerde oluşan yollar başta olmak üzere alt yapıda meydana gelen zararında giderilmesi için gerekli talimatları verdi.

BÜYÜKŞEHİR BROKRATLARI YOĞUN MESAİ YAPTI

Özyurt, Türktaciri’nde meydana gelen ani sel baskını ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de hem hasar tespiti hem de hasarın verdiği zararın giderilmesi için sel baskının dan kısa süre sonra sel baskının yaşandığı mahallere giderek çalışmalara başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt ve Fen işleri Şefi Soner Yıldız, ASKİ Polatlı Bölge Müdürü Bülent Günkaya ve Polatlı Aile Yaşam Merkezi Müdürü Tayyibe Koçoğlu’ndan oluşan heyet sel baskını sebebiyle zarar göre Özyurt ve Türktaciri mahallerine kısa sürede ulaşarak zararın giderilmesi tespiti ve ardından da vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için yoğun bir mesai harcadılar.

AVCI: EKİPLERİMİZ SEFERBER OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Özyurt mahallesinde sel baskını sonucu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında Büyükşehir ekiplerinin gayretli çalışmalarını yerinde takip etti. Avcı çalışmalar esnasında yaptığı açıklamada; “Özyurt Mahallemizin sel savunması ve taşkın önlenmesi konusunda kalıcı çözümü içeren altyapı çalışmaları acilen hayata geçirilmelidir. Bugün yarım saat süren bir sağanak yağışın Özyurt’u getirdiği hal ortadadır. Durum,  konunun önemini ve aciliyetini bir kez daha yetkililere hatırlatmaktadır. Etüt çalışmalarını tamamlayan DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’nün  acilen altyapı çalışmalarını başlatması gerekmektedir.  Hemşerilerimizin çok daha büyük mağduriyetler yaşamaması için Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz seferber olmuştur. ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz, Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Şefliği ekiplerimiz, İtfaiye ekiplerimiz ilk andan itibaren hem Özyurt mahallemizde hem de Türktaciri mahallemizde  gayretlerini sürdürmektedir.  ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız da ilgili ekiplerini her iki mahallemize yönlendirmiştir. Ben hem Özyurt hem de Türktaciri mahallesindeki hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, gayretli emeklerinden dolayı ABB ekiplerimize teşekkür ediyorum. Kalıcı çözümler noktasında altyapı çalışmalarının başlatılmasının takipçisi olacağımızı da ifade ediyorum” dedi.

OVACIK: EKİPLERİMİZ HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Özyurt Mahallesindeki ABB ekiplerinin çalışmalarını yerinde takip ederken yaptığı açıklamada; “Sel savunması ve taşkın önlenmesi noktasında DSİ 3. Bölge Müdürlüğüne gerekli başvurular gerçekleştirilmişti. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı olarak en başından bugüne konunun takipçisi olduk. DSİ 3. Bölge Müdürlüğü, etüt çalışmalarını tamamlamıştı ancak bugün yaşanan durum, konunun aciliyetini gözler önüne sermektedir.  Bu konuda DSİ sonuç alacak çalışmalara ivedilikle başlamalıdır. Bugün burada ABB ekiplerimizi anında ve  tüm ekipmanları ile hemşerilerimizin yanında olduğunu görmekteyiz. ASKİ ekiplerimiz, Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Şefliği ekiplerimiz hemşerilerimizin yanında. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımızın ilgili ekipleri de hemşerilerimizin yanındadır. Bizler de Özyurt mahallemiz ve Özyurt mahallemiz gibi sel savunması  ve taşkın önlenmesi noktasında aciliyet gerektiren mahallelerimizin durumlarını hem ABB Meclisi’nde hem de milletvekillerimizin girişimleriyle TBMM’de dile getirmeye devam edeceğiz. Özyurt mahallesindeki hemşerilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletirken, ABB ekiplerimize yoğun gayretleri ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KAHRAMANCA:  KALICI ÇÖZÜMLER İSTİYORUZ

Yaşanan sel felaketiyle ilgili konuşan Özyurt mahallesi muhtarı İlhan Kahramanca; “Yıllardır dikkat çektiğimiz sorunumuz bugün bir kez daha tüm gerçekliği ile kendisini hatırlattı. Gerek ASKİ gerekse Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt Şefliği ve İtfaiye ekiplerinin gayretleri ve emekleriyle daha büyük mağduriyetlerin önüne geçildi. Ancak, Polatlı basınımızın da sürekli duyurduğu gibi mahallemiz ciddi bir sel tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bizim beklentimiz ve talebimiz kalıcı çözümler üretilmesine yöneliktir. Bu amaçla taleplerimizi DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’ne bildirdik. Etüt çalışmaları tamamlandı. Acil olarak ilgili altyapı çalışmalarının başlatılarak sonuçlandırılmasını bekliyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.