BÜTÇE CUMA GÜNÜ İSTİŞARE EDİLECEK

Bu haber 14 Ekim 2021 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi ekim ayı üçüncü toplantısı 12 Ekim Salı günü saat 18.00’da Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında 12 gündem maddesiyle toplandı. Baysar, meclis oturumunu annesi Gürgün Yıldızkaya’yı kaybeden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya başsağlığı dileyerek açtı. Polatlı Belediyesi 2022 yılı bütçesi Cuma günü saar 17.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek dördüncü toplantıya kaldı.

12 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Karacaahmet Mahallesinin kırsal yerleşim ve gelişim alanına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına itiraz konusu imar ve bayındırlık komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonucunda reddedilmesine karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Aynı komisyona havale olunan imar planı bulunmayan kırsal yerleşme alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları ile büyükşehir belediyesine ait yol ve caddelerin tespiti konularının gündemden düşürülmesine karar verildi. Karar belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi. İlgili komisyon tarafından Mali Hizmetler Müdürlüğünce hazırlanan Polatlı Belediyesi 2022 yılı performans bütçe programının aylık kabulüne karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

ENGELLİ KADINLAR BİLGİLENDİRİLECEK

Kadın-erkek fırsat eşitliği komisyonuna havale olunan engelli kadınların hakları ile ilgili bilgilendirme konusu komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde yerel eşitlik eylem planı kapsamında engelli kadınların insan hakları ve temel özgürlüklerden tam ve eşit bir şekilde yararlanmaları için ortak paydaşlar Polatlı Baro Temsilciliği, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kadın Dayanışma Merkezi ve Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi, Polatlı Kent Konseyi, Sosyal Hizmet Müdürlüğü, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü aracılığıyla bilgilendirilmeleri karar verildi. Karar mecliste onaylandı.

6 GÜNDEM MADDESİ DEVAM EDİYOR

Polatlı Belediyesi Ekim ayı gündeminde yer alan ve ilgili komisyonlara havale olunan trafo yeri tahsisi, 2022 yılı bütçesi, okullarda pandemi koşullarına uygun önlemlerin alınması, Şuayip Deniz ismi verilmesi, kentsel ekoloji çalışmalarının yapılması ve damla sulama sistemli ağaçlandırma konuları devam ettiği için görüşülmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.