Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 13.'sü yapılan Çalışma Meclisi Toplantısı’nı dikkate aldıklarını ve problemlerin çözümünde önemli bir seviye olarak gördüklerini belirtti. Yusuf Yazgan, Çalışma Meclisi Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımcıları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde misafir etmesini ise Çalışma Meclisi’ne en üst makamın desteği olarak gördüklerini aktardı.

Çalışma Meclisi’nin 'Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği' konu başlığıyla toplandığını belirten Yazgan, “Çalışma Meclisi’nin uzun bir aradan sonra Sayın Bakanımız Vedat Işıkhan’ın gayretleriyle yeniden toplanması ve tarafların bir araya gelerek konuları müzakere etmesi, çözüm yolları üzerine kafa yorması önemli ve değerlidir. Ancak bundan daha değerlisi, hükümetin bu çalıştaya önem verdiğini göstermesidir. Bu ise, çalıştayda ele alınan ve dile getirilen konular üzerine bakanlığın çalışma başlatması, gerekirse komisyonlar bazında çalışma grupları oluşturmasıdır” şeklinde konuştu.

Büro Memur Sen Genel Başkanı Yazgan'dan 'Çalışma Meclisi' Açıklaması 2

Çalışma Meclisi’ne katılan tarafların aktardığı her konuya yönelik hamle yapılmasının, çalıştayın gerçekleşmesinden yarar beklenildiğinin bir göstergesi olacağını ifade eden Yazgan, Bakan Işıkhan’dan somut adımlar çıkarmak için süreci sürdürmesini istedi. Çalışma Meclisi’nde gündeme gelen konularla istek ve önerilerin kamu görevlilerinin ve çalışma hayatının gerçek problem ve istekleri olduğunu da vurgulayan Yazgan, “Çalışma Meclisi’nin toplanmasını önemsiyoruz. Tarafların katılımını önemsiyoruz. Her konunun ele alınmasını ve dile getirilmesini önemsiyoruz. Bundan sonra önemsemek istediğimiz şey ise, orada konuşulan konuların çözüm aşamasına geçirilmesidir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, katılımcı heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etmesi ve misafir etmesi, Çalışma Meclisi ve katılan taraflara verilen değerin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Yazgan, bu kadar dikkat edilen bu programın çalışma hayatının problemlerini çözümüne vesile olmasını beklediklerini ifade etti.

Ankara Balıkesirliler Derneği'nde Nostaljik Buluşma Ankara Balıkesirliler Derneği'nde Nostaljik Buluşma

İHA