Meka'nın Mimarı Mehmet Kaybal Kaç Yaşında Kimdir? Mehmet Kaybal Aslen Nereli? Meka'nın Mimarı Mehmet Kaybal Kaç Yaşında Kimdir? Mehmet Kaybal Aslen Nereli?

Bülent Tekbıyıkoğlu kimdirBülent Tekbıyıkoğlu kaç yaşındaBülent Tekbıyıkoğlu nereli? Vali Bülent Tekbıyıkoğlu evli mi? Bülent Tekbıyıkoğlu hakkındaki soruların cevapları haberimizde...

Bülent Tekbıyıkoğlu kaç yaşında, nereli? Vali Bülent Tekbıyıkoğlu kimdir?

1976 yılında Ankara'da doğan ve aslen Çorum ilinin Sungurlu ilçesinden olan Bülent Tekbıyıkoğlu, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladı. Kısa bir süre finans sektöründe çalışan Tekbıyıkoğlu, 2004 yılında hükümet bakanlığında kaymakam adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahlat kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

20.08.2017 Cuma gün ve 2017/345 tarihli Mülki İdare Bakanlığı mülki idare başkanlarının atanmasına ilişkin kararname ile il özel idaresi genel müdürlüğünde daire başkanlığına atanan Tekbıyı koğlu, Genel Müdür Yardımcısı oldu. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 01.09.2018 tarihli kararı ile.

Bülent Tekbıyıkoğlu, 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğine atandı.

Meslek hayatı boyunca birçok gelişim, istihdam, refah ve tanıtım projesine imza atan Bülent Tekbıyıkoğlu, görev yaptığı yerlerde birçok başarı belgesi ve üstün başarı belgesi almıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Tekbıyıkoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.