BULACAK: ZAFERİMİZİN 100. YILI ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE KUTLANDI

Bu haber 21 Eylül 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Sakarya Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle gerçekleştirilen törenleri değerlendirdi. Zaferin 100. yılının adına ve ecdadın bağımsızlık mücadelesine yakışır şekilde kutlandığını ifade eden Kaymakam Bulacak, 13 Eylül tarihinde Duatepe’de gerçekleştirilen devlet törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif etmesinin Polatlı’nın tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Bulacak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Polatlı’da yapılacak üniversitenin müjdesini vermesinin şehir adına sevindirici olduğunu söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN POLATLI’YA TEŞRİFLERİ SON DERECE ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de gerçekleştirilen devlet törenine katılmasının Polatlı açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Bulacak, “Sakarya Zaferinin 100. yılı gibi anlamlı bir dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül tarihinde Polatlı’ya gelmesi bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile bizleri onurlandırarak Duatepe’de gerçekleştirilen devlet törenine katılmasıyla tüm ülkenin gözü Polatlı’ya çevrilmiş oldu. Sakarya Zaferinin yüzüncü yılında yapılan törenin en üst düzeyde katılımla gerçekleştirilmiş olması, hem Polatlımız açısından, hem de Cumhuriyetimizin kuruluşunun dönüm noktalarından olan Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin anlam ve önemini ile bu zaferin Polatlı’da gerçekleştiği tüm ülkeye ilan niteliğinde olmuştur. Bu durum Polatlı’nın tanıtımı açışından son derece önemlidir. Şahsım ve Polatlılı vatandaşlarım adına Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

100. YIL GURURLA KUTLANDI

Sakarya Zaferi’nin 100. yılının adına ve ecdadın kahramanlığına uygun şekilde kutlandığını ifade eden Kaymakam Bulacak, “Her yıl 13 Eylül’de tarihe altın harflerle yazılan, 22 gün 22 gece süren şanlı destanımız olan Sakarya Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu yıl bu zaferin 100. Yılı olması hasebiyle daha büyük önem arz ediyor. Sakarya Meydan Muharebesi Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktasıdır. Sakarya, bir karış vatan toprağını feda etmemek için Başkomutanından son erine kadar kahramanlık destanıdır. Polatlı’da Zaferin 100. yılı törenlerimiz kahraman ecdadımızın bağımsızlık mücadelesi ruhuna uygun şekilde gururla ve görkemli etkinliklerle kutlandı.” dedi.

POLATLI GELİŞMEYE DEVAM EDECEKTİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite müjdesi vermesinin şehir adına önemli ve sevindirici olduğunu söyleyen Kaymakam Murat Bulacak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Polatlı’da bize üniversite ile ilgili de müjde vermesi son derece önemli ve şehir adına sevindirici oldu. Polatlı tarım açısından Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Polatlı gelişmesini devam ettirecek ve bu gelişim yolculuğunu devam ettirecektir. Polatlı’nın birçok ilden büyük olması, on binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapmış olması bile yeni bir üniversitenin kurulması için oldukça yeterli bir nedendir. Umuyorum ve ümit ediyorum ki; Polatlı, tarihi, kültürel, sosyal ve coğrafi kimliğine yakışan bir üniversiteye kavuşacaktır. Başta  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere geçmişte ve şimdi görevde bulunan, bu konuda katkı sağlayan tüm kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize Polatlı Tarım Üniversitesine verdiği destek için Polatlılı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.