BULACAK:  DEVRALDIĞIMIZ ŞANLI MİRASI DAHA BİR AZAMETLE GELECEK KUŞAKLARA DEVREDECEĞİZ

Bu haber 18 Eylül 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleştiğini belirten Bulacak: “Şehit ve gazilerimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele, tarih sayfalarında kahramanlık, vatanseverlik destanı olarak yerini almıştır” dedi.

BU COĞRAFYA GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİN MÜCADELESİ İLE VATAN HALİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak bir mesaj yayımladı. Bulacak mesajında: “Milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin ebedî başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal ve gazi unvanlarının verilişinin 100. yıldönümünde; milletimizin birliği, devletimizin bekâsı, istiklâl ve istikbâlimiz için şehitliğe niyetlenip gazilik rütbesine eren tüm kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutlarken, onları en kalbi şükran ve minnet duygularımla anıyorum. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Şehit ve gazilerimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele, tarih sayfalarında kahramanlık, vatanseverlik destanı olarak yerini almıştır.” dedi.

ŞANLI CEDDİMİZİN AZİZ HATIRALARINI SONSUZA YAŞATACAĞIZ

Gazi ve şehitlerden miras kalan bu cennet vatanı savunmaya devam edeceklerini belirten Bulacak: “Beşikten mezara kadar vatan, toprak, bayrak sevgisiyle yetişen bu milletin evlatları, tarihin hiçbir döneminde düşmana fırsat vermemiş, hiçbir güce boyun eğmemiş, göğsünü kutsal kabul ettiği değerler için siper etmekten çekinmemiştir. Bu, yüzyıllardır nasıl böyle ise, şimdi de böyledir ve yüzyıllar sonrasında da böyle olacaktır. Bizler gazilerimizden ve şehitlerimizden bizlere miras kalan bu cennet vatanı ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz. Devraldığımız şanlı mirası daha bir azametle gelecek kuşaklara devredeceğiz. Şanlı ceddimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar mutlaka yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tarihimizi zaferlerle donatan, kutsal emaneti yarınlara şeref ve şanla taşıyan aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize, ailelerine ve şehit yakınlarına sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyor; sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.