BULACAK: BİZİM GÖZÜMÜZ,KULAĞIMIZ OLUN

Bu haber 08 Aralık 2022 saat 9:38 'de eklendi.

Polatlı’da bağımlılıkla mücadele  devletin tüm kurum ve kuruluşlarının çalışma ve gayretleri ile devam ediyor. 2022 Yılının son toplantısında en önemli gündem maddesi, Vatandaşların “UYUMA” isimli telefon uygulamasını kullanmalarının sağlanması konusu oldu. Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısında Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “Bağımlılıkla Mücadele de alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar yanında vatandaşlarımızın da bu mücadelede bizlere destek olması çok önemli. . İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonucu geliştirilen ve uygulamaya konulan UYUMA isimli cep telefonu uygulaması çok önemli. Vatandaşlarımızdan bu uygulamayı kullanmalarını ve bizim gözümüz, kulağımız olmalarını istiyoruz.” dedi.

Geçen hafta Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak Başkanlığında gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısında ilçede bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü. Bağımlılığın her türlüsüne karşı mücadele edilmesinin altını çizen Kaymakam Murat Bulacak, her bir kurumumuza çok önemli görevler düştüğünü belirterek bütün kurumlarımızın bağımlılıkla mücadele konusunda gayretle ve özveriyle çalışması gerektiğini vurguladı. Bulacak, Uyuşturucuyla mücadelenin, vatandaşların da aktif olarak katılımına ihtiyaç duyulan bir konu olduğunu söyledi. Vatandaşımızın uyuşturucu ile ilgili bildirimlerini, görüş ve önerilerini, uyarılarını daha sağlıklı ve hızlı bir biçimde alabilmek için İçişleri Bakanlığımızca “UYUMA” isimli bir mobil telefon uygulaması geliştirildiğini, vatandaşlarımız bu uygulamayı cep telefonlarına indirerek sisteme kaydolabileceklerini, sonrasında uyuşturucu konusundaki bildirimlerini buradan gerçekleştirilebileceklerini belirtti.

VATANDAŞLARIMIZIN BU MÜCADELEDE BİZLERE DESTEK OLMASI ÇOK ÖNEMLİ

Polatlı Kaymakamı  Murat Bulacak ,”Bağımlılıkla Mücadele de alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar yanında vatandaşlarımızın da bu mücadelede bizlere destek olması çok önemli. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonucu geliştirilen ve uygulamaya konulan UYUMA isimli cep telefonu uygulaması çok önemli. Vatandaşlarımızdan bu uygulamayı kullanmalarını ve bizim gözümüz, kulağımız olmalarını istiyoruz.” Dedi. Bulacak, “Bağımlılıkla Mücadele de alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar yanında vatandaşlarımızın da bu mücadelede bizlere destek olması çok önemli. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları sonucu geliştirilen ve uygulamaya konulan UYUMA isimli cep telefonu uygulaması çok önemli. “Vatandaşlarımız ve özellikle her anne ve baba bu uygulamayı mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirildiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olacaktır. Vatandaşlarımız, şüpheli gördüğü  durumları mutlaka bu uygulama üzerinden ilgili kurumlarımıza yani bize bildirsin” diyerek konuya verdiği önemi ortaya koydu.

UYUMA UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Akıllı telefonunuz da PLAYSTORE aracılığıyla Uyuma Mobil uygulamasını indirin. Ve telefon numaranızı girip uygulamayı aktif hale getirin. Uyuma mobil uygulamasının en önemli kolaylığı, Bağımlılık ile mücadelede konusunda farkındalığı arttırması ve Güvenlik güçlerimize bu konuda vatandaşların etkin desteğin sağlamasıdır.

UYUMA UYGULAMASININ AMACI

Vatandaşların karşılaştıkları uyuşturucu şüpheli durumları, içen kişi ya da alışveriş yaptığı şüphesi taşıyan kişileri doğrudan ve en hızlı şekilde Emniyet ve Jandarma birimlerine bildirmelerini sağlamaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.