Yılmaz Özdil, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkan seçilir seçilmez ilk aradığı kişinin Buket Aydın olduğu açıkladı. Özgür Özel, Buket Aydın'a telefon edip teşekkür etmiştir. Buket Aydın ile Özgür Özel, 2015'den beri arkadaş oldukları ortaya çıktı. Peki, Buket Aydın kimdir evli midir eşi kim? Buket Aydın'ın çocuğu var mı?

Buket Aydın kimdir?

Buket Aydın, Türkiye'nin tanınmış haber spikerlerinden biridir. 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa'da doğan Aydın, ilk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne girdi.

Eğitim hayatına yüksek lisans ile devam eden Aydın, aynı bölümde yüksek lisansını da tamamladı. Spikerlik ve sunuculuk eğitimi alan Buket Aydın, medya sektörüne ilk adımını 2009 yılında CNN Türk'te attı.

Bir yıl sonra TRT Türk'e geçen Aydın, burada "Gümüş Hilal" adlı programın sunuculuğunu yaptı. 2011 yılında ise NTV'ye transfer olarak haber spikerliği görevini üstlendi. NTV'de sunduğu haber bültenleri ve programlarla izleyicilerin beğenisini kazanan Aydın, 2018 yılında ise Kanal D'ye geçti.

Buket Aydın eşi kim?

Buket Aydın, 2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile dünyaevine girdi. Çiftin 2014 yılında bir kızları dünyaya geldi. Ne yazık ki, 2020 yılında Erce Baykal vefat etti.

Buket Aydın, şu anda Kanal D'de ana haber bültenini sunmaya devam ediyor ve kızıyla mutlu bir hayat yaşıyor.

Başarıları ve Ödülleri:

Buket Aydın, spikerlik kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı. En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri ve Yılın Gece Haberleri Bülteni gibi birçok ödülün sahibi oldu.

Aydın, sadece mesleki başarılarıyla değil, aynı zamanda insancıl kişiliği ve yardımseverliğiyle de takdir topluyor.

Buket Aydın'ın İlgi Alanları:

Edis'in sevgilisi kim? Edis kimdir gerçek adı ve çocuğu var mı? Edis'in sevgilisi kim? Edis kimdir gerçek adı ve çocuğu var mı?

Spikerlik ve sunuculuk dışında Buket Aydın'ın birçok ilgi alanı da var. Kitap okumayı, seyahat etmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor. Aynı zamanda hayvansever olan Aydın, barınak ziyaretleri de yapıyor.

Buket Aydın kaç yaşında?

Buket Aydın 1 Ocak 1985'de doğmuştur ve 2024 yılında 39 yaşındadır.

Buket Aydın nereli?

Buket Aydın aslen Bursalıdır.