Google’ın ana sayfası bugün için özel olarak tasarlandı. Türkiye’nin ilk kadın gök bilimcilerinden biri olan Prof. Dr. Nüzhet Gökdoğan’ın 113’üncü yaş günü olması sebebiyle doodle olarak ziyaretçilerin karşısına çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk bilim kadınlarından biri olan Prof. Dr. Nüzhet Gökdoğan, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi kayıtlarındaki bir numaralı doktora tezinin sahibidir.

Ödeme Yapanlar Parasını Geri Alamayabilir: MTV'de Vatandaşları Üzen Dava Farkı Ödeme Yapanlar Parasını Geri Alamayabilir: MTV'de Vatandaşları Üzen Dava Farkı

Astronomi Kürsüsünde görev yapan ilk Türk doçent olan Gökdoğan, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi dekanlığı yapmıştır.

14 Ağustos 1910 tarihinde İstanbul’da hayata gelen Prof. Dr. Nüzhet Gökdoğan, 1980'de dekanlık ve bölüm başkanlığı görevlerini sürdürürken emekli oldu.

Akademik yaşamı boyunca 6 ders kitabı çevirdi; 3 ders kitabı yazdı; 13 bilimsel makalesi yayınlandı.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin kurulmasında ilk adımların atılışında rol oynayan Prof. Dr. Nüzhet Gökdoğan, 24 Nisan 2003 tarihinde hayatını kaybetti. Cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.