Son zamanlarda Polatlıda bir çok ailenin canını yakan çok sayıda trafik kazası yaşandı. 20 Ağustos 2023 tarihinde de  Polatlı – Konya yolu üzerinde 2 ayrı kaza meydana geldi can kayıplarının olduğu kazalarda yol detayı da ekstra olarak dikkat çekiyor. Yaz aylarında hasat sezonu ile birlikte son derece işlek olan Polatlı – Konya yolu, otomobillerin yanı sıra traktörler ve kamyonetler tarafından da sıkça kullanılıyor. Bu yoğun trafikte yolun yetersiz olması da kazalara sebep oluyor. Can kayıplarının yaşandığı ve ağır yaralıların olduğu kazalarda yolun yetersiz olması dikkat çekiyor.

Hain teröristlerin canına kıydığı Veteriner Mikail'in hayat öyküsü yürekleri dağladı Hain teröristlerin canına kıydığı Veteriner Mikail'in hayat öyküsü yürekleri dağladı

TRAFİK KURALLARINA DİKKAT

Özellikle hasat döneminde traktörler ve kamyonetler tarafından da kullanılan yol da sürücüler zor anlar yaşadığı gibi en ufak bir dikkatsizlik can kayıplarının olduğu kazalara dönüşüyor. Daha önce de bir çok kazanın yaşandığı bu yolda kazaların önünün kesilebilmesi için acil olarak yol genişletme çalışmaları yapılarak sürücü güvenliği için yeni şeritler eklenmeli. Trafikte özellikle sadece kendi can güvenliğiniz için değil başka insanların can güvenliği içinde trafik kurallarına uyularak dikkat edilmesi büyük bir önem teşkil ediyor.