BU TEDBİRLERİ ALMAYA MECBURUZ VE ALACAĞIZ

Bu haber 28 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Koranavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken koronavirüs vakalarında da artış görülmesi ile birlikte alınan tedbirler üst düzeye çıkarılıyor. Kontrollü sosyal hayata geçilmesi ile birlikte bir dönem alınan sokağa çıkma yasaklarında son verilmiş vatandaş sosyal mesafe, maske ve kişisel hijyen kurallarına uyarak gündelik yaşantılarına geri dönmüşlerdi. Vakalarda gözlenen artış nedeni ile geçtiğimiz günlerde bakanlar kurulu toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirü ile ilgili alınan yeni önlemleri vatandaşa duyurarak hafta sonları belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağını ve eğitime bir süre uzaktan eğitim ile devam edileceği gibi koronavirüse karşı alınan tedbirleri paylaşarak, vatandaşı koronavirüse karşı tedbirli olmaları noktasında uyarmıştı.

 BU TEDBİRLERİ ALMAYA MECBURUZ VE ALACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı sonrasında kameralar karşına geçerek koronavirüs ve koronavirüse karşı alınan tedbirler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alinan tedbirlere rağmen bazı vatandaşların bu tedbirlere uymadığını dile getirerek, “Defaatle birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın hala kapalı mekanlarda bu işlere hiç dikkat etmediğini, kapalı mekanlarda bakıyorsunuz sigara içmeye varıncaya kadar bunları yaptıklarını görüyoruz. Maske takmadıklarını görüyoruz. ‘TAMAM’ diye ifade ettiğimiz, özellikle maske, mesafe ve hijyen, bunlar çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor. Tabii biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı bu adımlarla bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Bizim fiziki altyapı olarak aslında bir sıkıntımız yok. Yani hastaneler noktasında bir sıkıntımız yok. ” dedi.

 AŞIYLA İLGİLİ ŞU ANDA BİZİM KENDİ FAALİYETLERİMİZ HIZLA İLERLİYOR

Erdoğan, “Aşıyla alakalı olarak da şu anda bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Bu arada Rusya, Çin, Almanya, Almanya’da özellikle Uğur Bey ve eşinin yaptığı çalışma da hassasiyetle ilerliyor. Tüm bunlarla beraber gönüllüler diyebileceğimiz, aşı olmaya gönüllü olanlara yönelik de adımımız var, onun hazırlıklarını da yapıyoruz ve şu anda özellikle Sağlık Bakanlığımızın kararlı bir tutumu, tüm sağlıkçılarımızın bu konudaki kararlı tutumlarıyla bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabii vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur. Temenni ederiz ki bunları da süratle inşallah aşalım.” dedi.

ŞU ANDA AŞI İTHALİ NOKTASINDA GÖRÜŞMELERİMİZ VAR

Erdoğan, “Bu süreç matematik bir süreç değil. Bunlar şu anda bize bu çalışmaları yürüten firmaların başta TÜBİTAK olmak üzere verdikleri raporlar. Bu raporlar üzerinden hareket ediyoruz. Bu raporlara göre de en erken nisan olabileceğini söylüyorlar ama bizim şu anda aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Mesela benim Sayın Putin ile yaptığım görüşmeler var, aynı şekilde Çin Sağlık Bakanıyla Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var, bu görüşmeler devam ediyor. Peyderpey de şu anda oralardan en azından gönderilen bazı aşılarla da bizler bu aşıları gönüllüler üzerinde kullanmaya da başladık. Bir an önce neticelerini görmek, yan etkileri nelerdir neler değildir, bunları görmek için de çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.